Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Święto Niepodległości w Winownie

 


11 listopada w Kościele p. w. Zesłania Ducha Świętego w Winownie spotkali się mieszkańcy aby wspólnie przeżyć dziewięćdziesiątą pierwszą rocznicę odzyskania przez Polskę  niepodległości. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz gminnych, radni gminni i powiatowi, sołtysi, Ochotnicze Straże Pożarne, harcerze oraz uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Winownie. Przewodnicząca Rady Gminy Joanna Kołodziejczyk i burmistrza Jacek Ślęczka złożyli przed ołtarzem kwiaty a ksiądz kapelan Robert Rajczyk przywitał wszystkich zgromadzonych. Następnie głos zabrali uczniowie Szkoły Podstawowej w Winownie.
Dzieci z klas 0 – III, oraz z klas IV – VI, uczestnicy koła teatralnego zaprezentowały montaż 
słowno-muzyczny poświęcony Świętu Niepodległości, który został przygotowany pod kierunkiem nauczycieli: Bogusławy Frączek, Melanii Żak, Renaty Chmielowskiej. Zaakcentowane zostały najważniejsze wydarzenia, które doprowadziły do zniknięcia Polski z mapy Europy, jak również te, które przyczyniły się do tego, że po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dzieci ubrane w stroje z epoki zaśpiewały pieśni patriotyczne. Wywarły one na zgromadzonych wielkie wrażenie, niektórzy nie kryli łez wzruszenia. Cała akademia została wzbogacona pokazem multimedialnym, który był uzupełnieniem treści patriotycznych.
W przedstawieniu uczestniczyli:
Klasa 0 – Amadeusz Cesarz
Klasa I – Aleksandra Ladorudzka, Daria Krzan, Marlena Zimna, Olga Kaim, Piotr Dziuk,
Klasa II – Łukasz Niemirski, Mikołaj Sykuła, Maciej Duda,
Klasa III – Patrycja Krzan, Szymon Matyja, Przemysław Ladorudzki, Karolina Zimna,
Koło teatralne (klasy IV – VI) – Klaudia Kubik, Bartosz Kaim, Dawid Szatan, Karolina Zimna, Małgorzata Haczyk, Krystian Bizon, Kamil Szerszeń, Kornelia Zimna.
Po programie artystycznym odczytany został referat dotyczący sytuacji Polski przed rozbiorami i po odzyskaniu niepodległości, a następnie odprawiona była Msza Święta  w intencji Ojczyzny. Ref.PR

 15

LIS

2009

1547

razy

czytano

3777/4592

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.