Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Nagroda Ministra Pracy i Polityki Społecznej w Koziegłowach

 

 

23 listopada 2009r. z okazji Dnia Pracownika Socjalnego w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie wręczono specjalne nagrody oraz wyróżnienia Ministra Pracy i Polityki Społecznej za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej w roku 2009. W roku 2009 złożono 173 wnioski o przyznanie Specjalnej Nagrody Ministra. Po rozpatrzeniu tych wniosków wyłoniono laureatów przyznając tradycyjnie: nagrody indywidualne, zespołowe oraz wyróżnienia indywidualne i zespołowe. 

W tegorocznej edycji przyznano:


10 Nagród Indywidualnych
10 Nagród Zespołowych
8 Wyróżnień Indywidualnych
10 Wyróżnień Zespołowych
Nagrodę zespołową otrzymał Gminno Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Koziegłowach, którą w Warszawie odebrała kierownik Ośrodka Bożena Strzelecka- Kłopot oraz księgowa Anna Fikier.

 


Gminno-Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Koziegłowach otrzymał nagrodę - za kompleksowe rozwiązywanie problemów społecznych, współpracę z organizacjami pozarządowymi oraz rozwój wolontariatu.
Pracowników tego Ośrodka cechuje nowe, indywidualne podejście do klienta pomocy społecznej, adresowane do konkretnej osoby i jej potrzeb. Praca socjalna w Ośrodku odbywa się przy pomocy projektów systemowych, wśród których można wymienić cenny i nowatorski projekt „Mogę więcej”, którego celem było podniesienie aktywności społeczno-zawodowej osób bezrobotnych i nie aktywnych zawodowo w Gminie Koziegłowy. Nagrodzona jednostka prężnie prowadzi również Klub Integracji Społecznej i realizuje projekt „Klub Integracji Społecznej animatorem lokalnej przedsiębiorczości społecznej”. Pracownicy Ośrodka podejmują wiele działań na rzecz integracji społeczności lokalnej. GMOPS bierze udział w projekcie „Wolontariat w Ośrodkach Pomocy Społecznej”. Laureat,  prowadzi jeszcze wiele innych, mniejszych akcji, np. Mikołajki, Andrzejki. Działania metodą projektową, które prowadzi Ośrodek w Koziegłowach powinny stanowić obraz polskiej pomocy społecznej, a nie być kwestią chwilowych trendów, lecz stanowić codzienność nowoczesnej polityki społecznej.
Po tradycyjnym wręczeniu laureatom nagród, które mają również wymiar finansowy oraz wyróżnień i listów gratulacyjnych. Głos zabrali sami laureaci, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami, refleksjami związanymi z pomocą społeczną.   Spotkanie zorganizowane w sali konferencyjnej Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie uświetnił występ uczniów z Wydziału Jazzu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie.  Grano kilka standardów jazzowych oraz dwie własne kompozycje – jedną na trąbkę drugą na fortepian. Informacje i zdjęcia (www.mpips.gov.pl
http://www.ops.pl/news.php?id=18642 )

 
 

 

23

GRU

2009

1456

razy

czytano

3570/4396

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.