Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Zajęcia w pracowniach umiejętności dla osób z niepełnosprawnością

Z dniem 11.12.2018r. rozpoczęła się realizacja zajęć edukacyjno-rehabilitacyjnych w pracowniach umiejętności na bazie WTZ dla osób z niepełnosprawnościami w ramach projektu "Aktywna integracja szansą na lepsze życie - program aktywizacji społeczno-zawodowej dla mieszkańców powiatu zawierciańskiego".

Zajęcia odbywają się w pracowniach umiejętności funkcjonujących w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Zawierciu, w budynku wolnym od barier architektonicznych i prowadzone są w sposób cykliczny (łącznie 16 spotkań) w trzech pracowniach: wikliniarskiej, ceramicznej, komputerowej/multimedialnej. Uczestnicy (15 osób z niepełnosprawnościami) skierowani do poszczególnych pracowni nabędą umiejętności w zakresie podstaw obsługi komputera, wyplatania przedmiotów artystycznych i użytkowych z wikliny i rattanu, wytwarzania przedmiotów ceramicznych, zdobienia, szkliwienia i wypalania.

Celem zajęć jest wzmocnienie wzajemnych relacji wśród uczestników/czek, poprawa zdolności manualnych i koordynacji wzrokowo-ruchowej, poszerzenie wiedzy, a także pobudzenie kreatywności oraz rozwoju zainteresowań.

Uczestniczkom i uczestnikom biorącym udział w zajęciach zapewniony jest przejazd z miejsca zamieszkania, i powrót po zajęciach, opieka terapeuty zajęciowego, materiały niezbędne w danej pracowni, serwis kawowy.

14

PAŹ

2020

59

razy

czytano

pcpr.zawiercie.powiat.pl

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.