Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Odznaczenia dla OSP Pustkowie Lgockie

OSP Pustkowie Lgockie28 lipca 2010 roku z rąk Wojewody Zygmunta Łukaszczyka, st. bryg. Marka Rączki Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP oraz prezesa zarządu OW ZOSP RP senatora gen. bryg. Zbigniewa Meresa, OSP Pustkowie Lgockie otrzymała podziękowanie za czynny udział w akcji powodziowej.

28 sierpnia 2010 roku Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza została odznaczona przez premiera Waldemara Pawlaka za MDP P.L.promowanie jednostki i czynny udział w zawodach.

W dniu 10 września 2010 roku za trudny i sprawny udział w walce ze skutkami powodzi na terenie powiatu oraz za zbiórkę darów na rzecz osób poszkodowanych, Jednostka otrzymała nagrodę od burmistrza Jacka Ślęczki - pompę pływającą typu Niagara.

OSP Pustkowie Lgockie powstała 11.03.1958 roku. Jednostka należy do prężnie rozwijających się, obecnie liczy 52 druhów w tym 8 członków MDP i 2 druhny MDP. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w latach 2002-2007 była mistrzem powiatu w zawodach sportowo-pożarniczych. Czołowe miejsca, na szczeblu powiatowym, zajmowała również drużyna seniorów OSP. Jednostka posiada samochód GBA 2,5/16 na podwoziu Stara 266 a w b.r. nabyła SLR Mercedes Vito. W 2010 roku Jednostka brała udział w 59 działaniach, w tym: zmagała się ze skutkami zimy oraz powodzi, która miała miejsce na przełomie maja i czerwca. Jednostka jako jedna z pierwszych wyszła z inicjatywą zbiórki darów dla powodzian do miasta Sandomierz, które to dary zostały przekazane bezpośrednio ludziom potrzebującym pomocy. Dwukrotnie byli również z darami gminnymi w gminie Wilków, która została najdotkliwiej poszkodowana przez powódź. Za środki z ekwiwalentu osobowego druhów, otrzymane za udział w akcjach, Jednostka zakupiła zestaw ratownictwa medycznego PSP R1 z deską i szynami Kramera. Druhowie posiadają niezbędne kwalifikacje potrzebne do pełnienia tej ciężkiej i odpowiedzialnej służby. Jednostka jest dobrze wyposażona w sprzęt podstawowy i specjalistyczny jednakże, nie zamierza spocząć na przysłowiowych „laurach”.

Stąd apel naszych druhów do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe dla Jednostki OSP Pustkowie Lgockie na jej doposażenie:

„POMÓŻCIE NAM, ABYŚMY MY MOGLI POMÓC INNYM”.

OSP zaangażowała się również w akcję ZBIERANIA NAKRĘTEK PLASTIKOWYCH na rzecz OLIWI KRUPOWIES (więcej na http://oliwia-krupowies.bloog.pl). E.W.

Osoba do kontaktu: druh Grzegorz Uchnast tel. 514458643, e-mail: grzegorzpl@wp.pl

MDP P.L.   Akcja

22

WRZ

2010

1271

razy

czytano

3499/4531

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.