Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

I powiatowy konkurs poetycki W setną rocznicę urodzin Czesława Miłosza

 

W dniu 30 listopada w ZS w Pińczycach odbyło się podsumowanie i  rozstrzygnięcie konkurs poetyckiego „W setną rocznicę urodzin Czesława Miłosza". Gościem honorowym był Andrzej Kalinin, laureat m.in. nagrody Miłosza za książkę „I Bóg o nas zapomniał...”
 W spotkaniu uczestniczył również burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, sekretarz Krzysztof Bąk, dyrektor ZEAOS Katarzyna Zychowicz, dyrektorzy szkół z Gminy Koziegłowy, uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie. „ Dzisiejsza inicjatywa nie jest przypadkowym zbiegiem okoliczności. Poprzedzona została bowiem wyjazdem uczniów z naszej szkoły na Litwę, gdzie mogliśmy zobaczyć wiele ciekawych miejsc, związanych z poetą. Kolejnym działaniem poprzedzającym nasze przedsięwzięcie była wizyta w krakowskim mieszkaniu Czesława Miłosza na Bogusławskiego, gdzie przewodnikiem była nam osobista sekretarka poety, pani Agnieszka Kosińska, kustosz mieszkania i opiekun praw autorskich Czesława Miłosza. Wizyta była wspaniałą wędrówką w świat poety, zanurzeniem w świat Miłosza, a samo trzymanie nagrody Nobla w ręku było dla nas wszystkich wielkim przeżyciem. Wizyta w domu noblisty mogła odbyć się dzięki staraniom pana Andrzeja Kalinina, za która jesteśmy mu bardzo wdzięczni. Ostatnim już impulsem do podjęcia dzisiejszej inicjatywy były również prywatne sympatie czytelnicze z autorem. Bardzo się cieszę, że mogłam poznać Miłosza z wielu opowieści pana Kalinina (..) powiedziała m.in. dyrektor ZS w Pińczycach Joanna Sularz. Jaki był Czesław Miłosz opowiedział również Andrzej Kalinin. Podniosłość uroczystości została podkreślona przez prezentację multimedialną o Miłoszu oraz piosenki wykonane przez byłą uczennicę ZS w Pińczycach Weronikę Będkowską. Podczas uroczystości wręczone zostały wyróżnienia i nagrody laureatom konkursu poetyckiego. Komisja oceniająca w składzie Jadwiga Balińska, Małgorzata Matyja, Anna Polak oraz Małgorzata Knapik, spośród 33 uczestników wyłoniła laureatów i przyznała wyróżnienia i nagrody.
W kategorii gimnazjum:
I miejsce Natalia Bednarczyk - Gimnazjum Poraj
II miejsce Martyna Bogacz – Gimnazjum nr 2 Myszków
III Magdalena Olszewska – Gimnazjum Żarki Letnisko
Wyróżnienia:
Weronika Cwanek – Gimnazjum Koziegłowy
Mateusz Kapuściak – Gimnazjum Lgota Górna
Magdalena Będkowska – Gimnazjum Pińczyce
W kategorii szkół podstawowych:
I miejsce Paulina Rychlik – SP Gniazdów
II miejsce Martyna Nowak – SP Koziegłówki
III miejsce Marta Olszewska – SP Żarki
Wyróżnienia:
Anna Mordalska – SP Lgota Górna
Dagmara Jagoda – SP Siedlec Duży
Aleksandra Durka – SP nr 1 Myszków
Maciej Karczmarczyk – SP nr 5 Myszków
Laureatki pierwszych miejsc zarecytowały nagrodzone utwory, a wszyscy opiekunowie i uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.
 
 

04

GRU

2011

1342

razy

czytano

3132/4401

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.