Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W dniach 21 i 22 lipca br. na rynku w Koziegłowach odbyły się obchody Dni Gminy i Miasta Koziegłowy. Towarzyszyły im liczne atrakcje, występy oraz koncerty, wśród których każdy ze zgromadzonych mógł znaleźć coś dla siebie.
W sobotę impreza rozpoczęła się uroczystym przemarszem władz miasta, samorządowców, orkiestr dętych, Zespołu Pieśni i Tańca oraz mażoretek, z pod MGOPK na koziegłowski rynek. Kiedy delegacja dotarła na miejsce, w imieniu swoim oraz Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy, przybyłych gości powitała dyrektor MGOPK – Agata Morawiec.
Zgromadzeni goście, czekając na kolejne występy,korzystali z licznie przygotowanych atrakcji, np. z wesołego miasteczka, czynnego już od czwartku, w którym zarówno dzieci jak i dorośli mogli znaleźć coś dla siebie, czy z wielu różnorodnych stoisk na którychmożna było spróbować regionalnych potraw, wygrać atrakcyjne nagrody, czy podziwiać twórczość młodych talentów.
Część artystyczna sobotnich obchodów rozpoczęła się z niewielkim opóźnieniem, które zrekompensował zgromadzonym występ gospodarzy – Gminnej Orkiestry Dętej z Koziegłów. Tuż po niej, miejsce na scenie zajęli goście – Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Pińczyc, która dała około 20-minutowy koncert. Kolejną atrakcją sobotniego popołudnia był występ Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca z Koziegłów, który bardzo spodobał się zgromadzonej publiczności. Po gromkich brawach nadszedł czas na ostatnią atrakcję artystycznej części sobotnich obchodów. Był nią koncert gości honorowych Dni Gminy i Miasta Koziegłowy – Orkiestry Dętej z Podstolic. Liczna grupa muzyków dała świetny koncert, po czym odebrała podziękowania z rąk dyrektor MGOPK – Agaty Morawiec oraz kapelmistrza koziegłowskiej orkiestry – Henryka Nowaka. Po części artystycznej nadszedł czas na zabawę taneczną z zespołem AKG z Woźnik. Zgromadzeni wydawali się tylko na to czekać, ponieważ licznie ruszyli na parkiet, który nie pustoszał nawet na chwilę aż do końca zabawy.
W niedzielę, na zgromadzonych na koziegłowskim rynku gości, czekało nie mniej atrakcji niż pierwszego dnia obchodów Dni Gminy i Miasta Koziegłowy. Zanim jeszcze wszystkich zgromadzonych oficjalnie powitała dyrektor MGOPK, gry i zabawy dla dzieci organizowała grupa animatorów z Cieszyna. Po godzinie 17 na scenie zameldował się zespół Orbidicort z Poraja, który mieliśmy już okazję obejrzeć z okazji tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Występ adresowany był głównie do młodszej części publiczności, która wydawała się być nim usatysfakcjonowana. Kolejny koncert dał koziegłowski tercet Blue Windows. Muzycy zaprezentowali przyjemną dla ucha mieszankę bluesa, rocka i jazzu. Trzecim występem zaplanowanym na niedzielę był koncert Cieszyńskiego zespołu Alkazelcer. Energetyczna muzyka i charyzmatyczny wokalista sprawili, że na parkiecie pojawiły się pierwsze pary, rozkręcając powoli zabawę na koziegłowskim rynku. Około godziny 21 nadszedł czas na gościa specjalnego niedzielnych obchodów – zespół DollarsBrothers z Gorlic. Część utworów kapela wykonała w tradycyjnym języku Łemków, oraz przybliżyła nieco zgromadzonym ich kulturę. Połączenie folku z nowoczesnością sprawiło, że parkiet wypełnił się publicznością. Po godzinnym koncercie nadszedł czas na ostatnią atrakcję artystycznej części niedzielnych obchodów – Teatr ognia w wykonaniu grupy ANIMA z Cieszyna. Spektakularne wyczyny animatorów podziwiali prawie wszyscy zgromadzeni na rynku goście, po czym nagrodzili artystów gromkimi brawami. Wieczór zakończył się zabawą taneczną z zespołem Casablanca z Siedlca Dużego.
 

25

LIP

2012

1958

razy

czytano

3113/4530

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.