Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

 

Propagowanie piękna poezji, to główny cel poetyckiego konkursu powiatowego, który odbył się po raz kolejny w Zespole Szkół w Pińczycach. Hasło tegorocznego konkursu to „Recytujemy poezję ks. Jana Twardowskiego”. Konkurs ten ma także na celu poszukiwanie literackich wzorców i wartości istotnych w życiu młodego człowieka, kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich, upowszechnienie kultury języka, promocję uczniów zdolnych, aktywizowanie miłośników poezji poprzez prezentowanie ich umiejętności.
Cieszymy się, że po raz czwarty mogliśmy gościć w naszych murach uczestników konkursu z całego powiatu. Byli to uczniowie z Myszkowa, Niegowy, Koziegłów, Poraja. W dniu 6 listopada 2013 r. od godziny 9. 00 odbyły się przesłuchania uczniów recytujących poezję. Jury w skład, którego weszli nauczyciele przybyli na konkurs, przyznało nagrody w dwóch kategoriach.
Gimnazjum:
I miejsce – Patrycja Kulak – Koziegłowy
II miejsce – Klaudia Siwek - Poraj
III miejsce – Ewelina Maciąg - Niegowa
wyróżnienia:
Julia Sajdak – Poraj
Martyna Nowak - Koziegłowy
Szkoła Podstawowa
I miejsce – Paulina Rychlik – SP Gniazdów
II miejsce – Zuzanna Białas – SP nr 3 Myszków
III miejsce – Julia Bacior – SP nr 3 Myszków
wyróżnienia –
 Natalia Szarek – Pińczyce
Sandra Ostrowska - Koziegłowy
 
Wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym odbyło się podczas uroczystego podsumowania konkursu o godz. 11. 30.W uroczystości uczestniczyli: Pan Krzysztof Bąk – Sekretarz Gminy i Miasta Koziegłowy, nauczyciele – opiekunowie uczestników konkursu, rodzice a także nauczyciele i uczniowie gimnazjum w Pińczycach.
Spotkanie rozpoczęło się krótką częścią artystyczną. Uczniowie przedstawili sylwetkę ks. Jana Twardowskiego i zaprezentowali fragmenty jego wierszy. Kolejnym punktem programu była prezentacja multimedialna o bohaterze konkursu. Całości imprezy towarzyszyła muzyka filmowa w wykonaniu Pana Damiana Bulskiego. Po wręczeniu nagród książkowych i dyplomów głos zabrała dyrektor szkoły Joanna Sularz, która stwierdziła, iż wybór ks. Jana Twardowskiego nie był przypadkowy. Refleksja na temat kondycji współczesnego człowieka łączy się tu bowiem z niezwykłym humorem oraz radością życia. Poeta przemawia do czytelnika językiem zaskakującym celnością, prostotą. Oszałamia sposobem widzenia świata, niepospolitą oczywistością paradoksalnych obserwacji i nieoczekiwanych wniosków. Unika patosu, zwłaszcza podejmując tematy sacrum. Jest wierny swej postawie: jak „uklęknąć i nie zadrzeć nosa do góry”. Nie pyszy się, nie celebruje i nie sadza naszych sumień jak spoconej babci na miękkim fotelu”. Dlatego jest nam bliski…

18

LIS

2013

2327

razy

czytano

2827/4531

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.