Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uroczyste otwarcie obiektów w Gniazdowie

Przez trzy dni trwały w Gniazdowie imprezy związane z I Festiwalem Miłośników Koni i Muzyki „Z Kopyta”. W sobotę uroczyście otwarto kompleks sportowy w Gniazdowie oraz tor TREC do jeździectwa turystycznego.

W sobotniej uroczystości, na zaproszenie burmistrza Jacka Ślęczki, uczestniczyli m.in.: senator Jarosław Lasecki, starosta myszkowski Dariusz Lasecki, w zastępstwie europoseł Jadwigi Wiśniewskiej – Mariusz Trepka, Jerzy Motłoch – dyrektor Wydziału Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, Halina Palarz – prezes Partnerstwa Północnej Jury, Zofia Jakubczyk – prezes Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie, przedstawicielki Marszałka Województwa Śląskiego, delegacja z Namestowa, Jan Gorol – wykonawca kompleksu rekreacyjno-sportowego w Gniazdowie i inni.

Burmistrz Jacek Ślęczka w towarzystwie Przewodniczącej Rady Gminy i Miasta Koziegłowy, Joanny Kołodziejczyk powitał wszystkich przybyłych gości a wśród nich radnych powiatowych i gminnych, mieszkańców gminy Koziegłowy. Wspaniałych obiektów pogratulowali mu senator Jarosław Lasecki, radny powiatowy Mariusz Trepka, Jerzy Motłoch.

Joanna Kołodziejczyk podkreśliła, że gmina starała się o pozyskanie dofinansowania na budowę stadionu od wielu lat. Zanim doszło do uroczystego przecięcia wstęgi na stadionie, z krótkim programem piłkarskim zaprezentowały się na boisku dziewczęta i chłopcy z UKS Orliki Gniazdów. Następnie uczestnicy uroczystości przenieśli się na tor TREC, gdzie wzięli udział w jego otwarciu.

W ramach festiwalu odbył się cykl imprez. Na scenie zaprezentowali się m.in. Kasia Kowalska, Andrzej Poniedzielski, Alicja Boncol, Agnieszka Wajs, ShaleyesH, Zbyszek Widuliński i Maciej Cichoń, The Blue Cocks, zespół John Meyers Song`s Kamila Gaćka i inni. W piątek miał miejsce Przegląd Zespołów Muzycznych, który wygrali Pomyloni, przed Neverender i Grejprutem. W młodszej kategorii wiekowej nagroda przypadła Dżemikowi prowadzonemu przez Tomasza Motylewskiego z MDK Myszków.

Na sobotnim otwarciu pojawiła się w sąsiedztwie toru TREC kilkudziesięcioosobowa kolumna motocyklistów Myszkowskiego Klubu Motocyklowego i ich przyjaciół.

W sportowym bloku imprez odbył się bieg na 10 km na trasie Gniazdów-Mzyki-Gniazdów, biegi na tartanie dla dzieci i młodzieży, piłkarskie mecze seniorów i młodszych kategorii wiekowych i oczywiście I Otwarte Mistrzostwa Śląska TREC PTTK, którym towarzyszyły pokazy: reiningowy, dżigitówki, łucznictwa konnego i ekstremalny pokaz kowbojski. Duże zainteresowanie wzbudziła VI Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych zorganizowana przez Związek Hodowców Psów rasowych z Częstochowy. Puchary, medale i nagrody ufundowała Gmina i Miasto Koziegłowy.

Efektownie zaprezentowali się biorący udział w konkursie na najładniejszy strój country. Jury najwyżej oceniło Leszka z Włoszczowej oraz uczennicę szkoły podstawowej w Myszkowie, którym burmistrz Jacek Ślęczka wręczył nagrody. W konkursie wzięli udział nawet mieszkańcy Bielska-Białej, Krakowa. Festiwalowi towarzyszyło wesołe miasteczko, nie zabrakło też dobrego jadła, wyrobów pszczelarskich, rękodzieła.

Przez imprezę przewinęło się kilka tysięcy osób. Podczas koncertu Kasi Kowalskiej wielki namiot, w którym śpiewała pękał w szwach.

– Festiwal zyskał bardzo pochlebne opinie. To pierwsza tego typu impreza w naszej gminie. Jako, że była bardzo udana, na pewno spotkamy się na jej kolejnej edycji w przyszłym roku – mówi burmistrz Jacek Ślęczka, który wraz z pasjonatami jeździectwa z gminy Koziegłowy jest pomysłodawcą budowy toru TREC i szlaku konnego.

I Festiwal Miłośników Koni i Muzyki mógł dojść do skutku dzięki zaangażowaniu dyrektor i pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach, pracownikom Urzędu Gminy i Miasta Koziegłowy, ZUK Koziegłowy oraz sponsorom festiwalu: Międzypowiatowemu Bankowi Spółdzielczemu w Myszkowie, Restauracji Czardasz Koziegłowy, Restauracji E&M Koziegłowy, Restauracji Kukubara Myszków i firmom: Projekt A1, SoNa, Inprex Katowice, Tauron Polska Energia, Ketral.pl, Ranczo Rosochacz i Lightng Center.

Tor oraz szlak konny postały w ramach projektu „Budowa międzygminnego szlaku konnego – orężem turystyki w gminach Koziegłowy, Poraj i Żarki” współfinansowanego z EFRR w ramach RPO Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Inwestycja kosztowała 477 tys. 866 zł a wartość dofinansowania z EFRR wyniosła 406 tys. 101 zł. Tor jest elementem Międzygminnego Szlaku Konnego przebiegającego przez gminy: Koziegłowy, Poraj i Żarki a rozpoczynającego się pętlą w rejonie Cynkowa i kończącym w Czatachowie.

Kompleks sportowy z pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej, tartanowym boiskiem wielofunkcyjnym oraz tartanową bieżnią kosztował 2 mln 838 tys. 437 zł. Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Wojewódzkiego

Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej wyniosło aż 2 mln 35 tys. 157 zł a kolejne 400 tys. 595 zł Gmina Koziegłowy pozyskała z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” („Odnowa i rozwój wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013).

 

Relację obejrzeć można na
http://katowice.tvp.pl/21735340/festiwal-milosnikow-koni-i-muzyki-z-kopyta

 

 

 

21

WRZ

2015

3370

razy

czytano