Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W gminie Koziegłowy gościła w dniach 14-18 października czternastoosobowa delegacja z partnerskiego miasta Vatra Dornei z burmistrzem Ilie Bonchesem na czele. Przywitani zostali przez burmistrza Jacka Ślęczkę, przewodniczącą Rady Gminy i Miasta Koziegłowy Joannę Kołodziejczyk oraz dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Oświaty Samorządowej Katarzynę Zychowicz.

Rumuni przyjechali w ramach samorządowej współpracy i projektu Erasmus+ dotyczącego zarządzania lokalną oświatą. Goście wzięli udział w uroczystej Sesji Rady Gminy i Miasta Koziegłowy, obchodach Gminnego Dnia Edukacji Narodowej oraz odwiedzili szkoły w Cynkowie i Pińczycach oraz Osikową Dolinę w Koziegłowach. W ramach zwiedzania Polski odwiedzili Kraków, Zakopane, Jasną Górę i Auschwitz-Birkenau.

Partnerska umowa pomiędzy Gminą i Miastem Koziegłowy oraz Vatrą Dornei podpisana została dziesięć lat temu podczas oficjalnej wizyty przedstawicieli okręgu Suczawa w Koziegłowach.

- Mamy nadzieję, że współpraca pomiędzy naszymi samorządami będzie układała się na wielu płaszczyznach, tak jak miało to miejsce już wcześniej, poprzez kontakty zespołów a także dzieci i młodzieży – powiedział podczas uroczystej sesji RGiM burmistrz Jacek Ślęczka. - Rozpoczęliśmy drugi nabór w zakresie projektów unijnych w zakresie Kapitału Ludzkiego i mam nadzieję, że przedmiotem wymiany będą również w tym obszarze: edukacja, wychowanie, sprawy socjalne ale i kulturalne. Mam nadzieję, że współpraca w wymienionych przeze mnie obszarach będzie miała miejsce i to spotkanie studyjne będzie temu służyć. Podczas pobytu gości rozmawiano o wymianie dzieci i młodzieży oraz organów prowadzących w ramach projektu Erasmus.

Vatra Dornei  jest położone w górach i pełni  ważną rolę gospodarczą w regionie. Są tam m.in. zakłady drzewne ale i wysoko rozwinięta branża mleczarska. W XIX w. i do I wojny światowej kilkunastotysięczne obecnie miasteczko było słynnym kurortem.

19

PAŹ

2015

1913

razy

czytano

2468/4493

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.