Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Gimnazjaliści z Koziegłów w dziesiątce w województwie

Zawierciu odbyły się 10 maja finały wojewódzkie szkół gimnazjalnych w tenisie stołowym, na które przyjechało 16 drużyn dziewczęcych oraz 16 drużyn chłopiecych. W każdej kategorii rywalizowało po 48 zawodników i zawodniczek. Rejon zawierciański w tym roku reprezentowali uczniowie powiatu myszkowskiego, którzy zostali mistrzami rejonu. W kategorii chłopców rywalizowali uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Koziegłowach – Radosław Machowski, Michał Pakuła i Kacper Matyja, których opiekunem jest Aneta Myrmus. Kategorię dziewcząt reprezentowały uczennice Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach – Martyna Bereza, Patrycja Kasprzyk i Patrycja Urbańczyk (opiekunem Jarosław Auguścik).

Na imprezy tej rangi przyjeżdżają nawet zawodnicy klubowi posiadający licencję Polskiego Związku Tenisa Stołowego, którzy trenują codziennie, a w weekendy grają mecze ligowe i turnieje kwalifikacyjne. Nasi zawodnicy spisali się podczas tego turnieju całkiem nieźle. Pierwsze mecze wszyscy zagrali bardzo dobrze, zwyciężając z dość dużą przewagą. Niestety, kolejne spotkania były coraz trudniejsze.

- Trafialiśmy na zawodników wysokiego kalibru, którzy na każdą akcję potrafili odpowiedzieć. Założonym celem było znaleźć się w dziesiątce najlepszych drużyn w województwie śląskim. Ten wynik udało się osiągnąć naszym chłopakom, którzy zajęli właśnie dziesiątą pozycję - mówi Aneta Myrmus. - Dziewczętom udało się zagrać jeszcze lepiej i ostatecznie zajęły miejsce ósme. Najlepszym wynikiem może pochwalić się Martyna Bereza, która ostatecznie była 13. na 48 zawodniczek. Radosław Machowski i Michał Pakuła zajęli miejsca w przedziale 17-24, co również jest niezłym wynikiem dla zawodników, którzy nie biorą udziału w tylu zawodach, co ich przeciwnicy.

Tenis stołowy zaliczany jest do jednego z najbardziej zaawansowanych technicznie sportów. Od najlepszych zawodników wymaga on niezwykłego przygotowania technicznego, fizycznego oraz psychicznego. W samej grze istnieje wielki wybór technicznie różniących się uderzeń, które zależą między innymi od sprzętu, którym są wykonywane oraz od samego sposobu uderzenia. W trakcie gry zmieniają się szybko: ustawienia i uderzenia oraz oczekiwanie, wybór i podjęcie decyzji o następnym uderzeniu. Technika oraz taktyka są ze sobą ściśle powiązane – technika decyduje o taktyce, a taktyka wymaga dalszego rozwoju umiejętności. Finał Wojewódzki Gimnazjady Młodzieży Szkolnej to już wysoki poziom zaawansowania zawodników.

Zarówno pod względem umiejętności technicznych, taktycznych, jak również sfery psychicznej. Zakwalifikowanie się na ten szczebel rozgrywek świadczy o dużych umiejętnościach danego zawodnika czy całej drużyny. Uczniowie szkoły z Koziegłów oraz Żarek trenowali kilka lat, aby móc osiągnąć tak wysoki wynik.

W tenisie stołowym wygrywa ten zawodnik, który zdobywa więcej punktów w secie oraz więcej setów w całym meczu. Tak więc podstawowym celem gry jest zdobywanie punktów, nieważne w jaki sposób – czy to akcją atakiem, czy obroną, czy w sposób atrakcyjny, czy wynikający z błędów przeciwnika. Wszelkie treningi tenisisty stołowego podporządkowane są wyłącznie jednemu celowi – jak zdobyć punkt.Fot. Rafał Wcisło


24

MAJ

2016

1621

razy

czytano

2373/4594

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.