Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Festiwal Miłośników Koni i Muzyki

Na weekend 3-4 września zaplanowano II Festiwal Miłośników Koni i Muzyki „Z KOPYTA”, który - tak jak w ubiegłym roku - odbędzie się w Gniazdowie.

W tym roku na scenie zaprezentują się dwie gwiazdy dużego formatu. W sobotę zaśpiewa Urszula, a w niedzielę jedna z najpopularniejszych obecnie w Polsce grup – IRA. Sobotni blok muzyczny wypełnią, oprócz Urszuli, Tomasz Szwed i Gang Marcela, a podczas nocnej zabawy grać będzie zespół Live Metro Cover Band. W niedzielę wystąpi oprócz grupy IRA Mariusz Kalaga.

Tegoroczny festiwal „Z KOPYTA” będzie z pewnością bardziej okazały niż jego pierwsza edycja. Przed profesjonalną sceną z telebimem ustawione zostaną w kształcie litery U trzy wielkie namioty biesiadne. Pośrodku będzie duża przestrzeń dla publiczności chcącej oglądać koncert pod gołym niebem.

W ramach festiwalu wzorem ubiegłego roku odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, obejrzeć będzie można paradę motocykli i samochodów terenowych, a w bloku sportowo-rekreacyjnym odbędzie się bieg na 10 km oraz biegi dla dzieci i młodzieży na tartanowej nawierzchni stadionu w Gniazdowie na krótszych dystansach. Będzie można podziwiać także zmagania jeźdźców turystycznych w Mistrzostwach Polski w konkurencji T.R.E.C., które rozegrane zostaną na miejscowym torze. Nie zabraknie także różnego rodzaju efektownych pokazów konnych. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w konkursie na strój w stylu country.

W ramach imprezy odbędzie się też festiwal kulinarny. Tym razem panie z Kół Gospodyń Wiejskich przygotują kopytka na różne sposoby po czym publiczność będzie mogła degustować te oryginalne wyroby. Nie zabraknie też stoisk ze swojskim jadłem. W tym roku zainstaluje się też na terenie festiwalu pokaźnych rozmiarów wesołe miasteczko.

W 2015 r. na festiwalu „Z KOPYTA” wystąpili m.in. Kasia Kowalska, Alicja Boncol, Agnieszka Wajs i Andrzej Poniedzielski a przez imprezę przewinęło się kilka tysięcy osób. Oprócz scenicznych występów widzowie mogli obejrzeć zmagania jeźdźców podczas Otwartych Mistrzostw Śląska T.R.E.C., pokazy konne: dżigitówki, kowbojski, reiningowy, łucznictwa konnego a także Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych. Wstęp na festiwal jest bezpłatny. Organizatorami festiwalu są Gmina i Miasto Koziegłowy oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach.

Tor T.R.E.C. w Gniazdowie powstał w ubiegłym roku w ramach projektu Międzygminny Szlak Konny. Także w 2015 r., podczas festiwalu „Z KOPYTA”, uroczyście otwarto wraz z nim, znajdujący się w sąsiedztwie kompleks sportowo-rekreacyjny z tartanową bieżnią, pełnowymiarowym boiskiem trawiastym do piłki nożnej i boiskiem wielofunkcyjnym w Gniazdowie.

 

ZOBACZ TAKŻE

http://www.restbox.pl/warto-zobaczyc/konno-szlakiem-przez-gminy-kozieglowy-poraj-i-zarki/

http://www.restbox.pl/warto-zobaczyc/gmina-kozieglowy-z-kopyta-2015/

I Festiwal Miłośników Koni i Muzyki "Z Kopyta"

Otwarte Mistrzostwa Śląska T.R.E.C.

Bieg Z Kopyta na 10 km

Biegi dla dzieci i młodzieży

 

23

MAJ

2016

2557

razy

czytano

2329/4549

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.