Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Pomagali w biciu rekordu Guinnessa z piłeczką

W Częstochowie odbyły się 4 czerwca Mistrzostwa Polski Amatorów w tenisie stołowym w grze indywidualnej. Gminę i Miasto Koziegłowy reprezentowali: Łukasz Daniel, Radosław Machowski, Michał Pakuła, Aneta Myrmus oraz absolwent Zespołu Szkół w Koziegłowach Bartłomiej Grzybek. Celem zawodów była popularyzacja tenisa stołowego, integracja oraz wyłonienie najlepszych amatorów w kategoriach indywidualnych oraz najlepszej amatorskiej drużyny w Polsce.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Amatorska Liga Tenisa Stołowego w Częstochowie oraz Magazyn Polski PingPong – pingpong.com.pl. W ryalizacji mogli uczestniczyć tylko zawodnicy i zawodniczki posiadający obywatelstwo polskie oraz mający co najmniej pełną dwusezonową przerwę w występach w rozgrywkach organizowanych przez Związek Tenisa Stołowego oraz organizatorów turniejów okolicznościowych (liga, turnieje kwalifikacyjne, turnieje okolicznościowe – reprezentując klub zgłoszony do ZTS, ligi zagraniczne, itd.), bez licencji z przynależnością klubową (dopuszcza się zawodników spełniających kryteria z licencją niestowarzyszonego i weterana, którzy biorą udział w GPW).

Zawody odwiedził Robert „Hardkorowy Koksu” Burneika, który spróbował ustanowić rekord Guinnessa w szybkości uderzenia piłeczki pingpongowej z tzw. gry. Gościem zawodów był również Szymon Aleksander Łada – mistrz świata w kulturystyce. To właśnie pingpongowy pojedynek tych dwóch kulturystów był jedną z imprez towarzyszących Mistrzostwom Polski.

Dodatkową imprezą z zakresu ćwiczeń siłowych pod kątem sportów halowych była próba ustanowienie rekordu Guinnessa – „Najszybsze uderzenie piłki do tenisa stołowego
w trakcie gry (tylko mężczyźni)”. Pierwszym polskim rekordzistą Guinnessa w tenisie stołowym został Łukasz Budner – 38-letni Strażak z Orłów Kolonia. Ma obecnie najsilniejsze uderzenie na świecie! Podczas oficjalnej próby ustanowienia rekordu Guinnessa uderzył piłeczkę z szybkością 116 km/h. Piłeczkę nie byle jaką, bo Butterfly G40+. Jest to obecnie najszybsza piłeczka plastikowa na świecie. Gdy dodamy do tego stół Butterfly Centerfold 25, to połączenie stołu i piłeczki przy odpowiedniej technice daje niesamowity efekt.

W dziesiątce najmocniejszych uderzeń znalazł się nasz zawodnik, Radosław Machowski. Przed próbą ustanowienia rekordu Guinnessa próbkę swoich możliwości dali tenisiści stołowi Akademii Tenisa Stołowego – Jarosław Tomicki i Dariusz Steuer. Gościnnie wystąpili Robert „Hardkorowy Koksu” Burneika, Szymon Łada i Oliwier Gwizdon. Nasi goście również spróbowali swoich sił w szybkości uderzenia. Ponad 100-kilogramowi kulturyści nie mogli się równać z mocno bijącym 5-kilogramowym Gwizdonem. Przegrali zaledwie o kilka kilometrów, ale to pokazuje, że w tenisie stołowym nie zawsze najlepszym rozwiązaniem jest siła. Jednakże połączenie siły i odpowiedniej techniki może dać zaskakujące efekty.

W grach indywidualnych najlepiej wypadł Łukasz Daniel, który zakończył występy w przedziale 9.-12. na 25 zawodników. Aneta Myrmus zajęła 3. miejsce.

Przygotowała Aneta Myrmus
20

CZE

2016

1582

razy

czytano

2358/4594

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.