Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Ochotnicy z Koziegłówek i Pińczyc na setnej rocznicy

Przedstawiciele OSP Koziegłówki wzięli udział 3 czerwca na zaproszenie Zarządu Głównego Ochotniczej Straży Pożarnej w jubileuszu 100-lecia Związku Floriańskiego. Na zaproszenie prezesa Waldemara Pawlaka przybyło ponad 300 strażaków ochotników z najstarszych OSP, które należały do Związku Floriańskiego i były współzałożycielami Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczpospolitej Polskiej.

Podczas uroczystości OSP Koziegłówki wręczyło prezesowi skromną pamiątkę, wysłuchano referat na temat historii ruchu pożarniczego, które wygłosili członkowie Komisji Historycznej, a także przedstawiciele kilku najstarszych jednostek.

Podsumowaniem spotkania było wręczenie przez prezesa Waldemara Pawelka i Zarządu Głównego pamiątkowych medali oraz wspólne pamiątkowe zdjęcie.

- OSP Koziegłówki nie jest tylko jednostką powołana do działania, ale tworzyła i jest jednym ze współzałożycieli Związku Ochotniczy Staży Pożarnej RP, za co nam bardzo dziękowano i z czego jesteśmy dumni. W naszej gminie jest tylko jeszcze jedna taka jednostka, która brała udział w tej że zaszczytnej uroczystości mianowicie OSP Pińczyce – mówi Rafał Zenderowski, prezes OSP Koziegłówki.

 

16

CZE

2016

1697

razy

czytano

2357/4592

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.