Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Warianty obwodnicy Koziegłów i Gniazdowa - wypełnij ankietę

W środę 16 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury odbyło się spotkanie z mieszkańcami Gminy Koziegłowy dotyczące budowy obwodnicy Koziegłów i Gniazdowa. Spotkanie miało charakter informacyjny. Obecni byli na nim m.in. przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, firmy Mosty Katowice, która opracowuje studium korytarzowe, radna Sejmiku Wojewódzkiego Krystyna Jasińska oraz Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka.

Podczas spotkania zaprezentowane zostały i omówione warianty obwodnicy możliwe do realizacji - od strony północnej gminy i od strony południowej. Na zaprezentowanej mapie wrysowany został też wariant, który powstał jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku, z przebiegiem obwodnicy przez tereny zabudowane Koziegłów. Nie jest on jednak z oczywistych przyczyn brany obecnie pod uwagę.

Wariant południowy obwodnicy rozpoczynałby się od połączenia z drogą wojewódzka 789 przed Gniazdowem, przebiegałby bezkolizyjnie wiaduktem przez DK 1 w rejonie drogi powiatowej do Wojsławic i Cynkowa i łączyłby się z DW 789 w Koziegłówkach Ordonie, przy zjeździe z drogi wojewódzkiej na Koziegłówki. Brany jest jednak też pod uwagę wariant z wpięciem obwodnicy do DW 789 dopiero za Koziegłówkami Ordonem, przed Szyszkami.

Wariant Północny I rozpoczynałby się na obwodnicy Woźnik, przed Głazówką, omijałby Koziegłowy polami przed Rosochaczem, za oczyszczalnią ścieków i łączyłby się za Ordonem z DW 789. Wariant Północny II pokrywa się w początkowej fazie z wariantem I. Na wysokości Gniazdowa jego przebieg jest poprowadzony bardziej w kierunku północnym. Ponownie pokrywa się z wariantem I od punktu pomiędzy ul. Plebańską w Koziegłowach a drogą powiatową z Koziegłów do Poraja. Z wszystkimi zaprojektowanymi wariantami można zapoznać się w załączonym pliku.

- O tym, czy jego natężenie będzie większe czy mniejsze przekonamy się w przyszłości za pomocą odpowiednich wskaźników. Te wskaźniki będą stanowiły podstawę do, mam nadzieję, skutecznych działań Zarządu Województwa Śląskiego dotyczącego nie tylko studium korytarzowego obwodnicy ale również jej budowy. Będziemy bardzo uważnie przyglądać się w kolejnych latach natężeniu ruchu przejmowanym przez drogę wojewódzką 789 od węzła autostradowego w Lgocie Woźnickiej – mówi burmistrz Jacek Ślęczka. - Na ostatnim spotkaniu ktoś próbował wmówić mieszkańcom, że autostrada kończy się na węźle w Woźnikach. To nieprawda. Autostrada będzie się kończyła za Częstochową i łączyła z trasą DK 1. Wszystkie cztery odcinki, które są w trakcie realizacji zostaną oddane do użytku w pierwszym kwartale 2019 r. Drogami wiodącymi na wschód i zachód będą drogi krajowe - jedna przez Porębę i Zawiercie a druga przez Częstochowę. Dzisiejsze spotkanie ma charakter informacyjny. Ma za zadanie pokazać z jednej strony prace rozpoczęte przez firmę Mosty a z drugiej strony wysłuchać uwag, spostrzeżeń i sugestii dotyczących różnych wariantów obwodnicy i uwzględnić je w studium korytarzowym.

Mieszkańcy Gminy Koziegłowy proszeni są o wypełnienie ankiety dotyczącej obwodnicy, w której należy zaznaczyć czy są za budową obwodnicy czy też nie, jaki wariant obwodnicy wybierają. Można też wpisać w ankiecie uwagi oraz sugestie dotyczące obwodnicy. Ankieta jest dostępna w załączniku. Ankieta jest też dostępna w Urzędzie Gminy i Miasta Koziegłowy. Ankiety przekazane zostaną do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

21

LIS

2016

4943

razy

czytano

2166/4492

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.