Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Siedlcu Dużym w ramach autorskiego projektu iTeatr dla Szkół realizowanego przez Telewizję Polską obejrzeli 29 marca transmisję on-line spektaklu na żywo z Teatru Ludowego w Krakowie. W całej Polsce widownia spektaklu osiągnęła ponad 25 tysięcy uczniów. SP w Siedlcu Dużym dołączyła do projektu w lutym bieżącego roku.

.Jak mówi szkolna koordynatorka projektu, Małgorzata Knapik, comiesięczne transmisje z teatrów w całej Polsce są ogromną szansą dla dzieci ze wsi i małych miasteczek. Stwarzają możliwość właściwej edukacji teatralnej, która nie wiąże się tylko z poznaniem terminologii teatralnej, ale przede wszystkim służy do poznania i rozwijania osobowości uczniów, daje możliwość do podjęcia z nimi dyskusji na temat wartości i postaw, uwrażliwia na piękno języka mówionego i stymuluje dzieci do twórczych działań.   

Tym razem uczniowie obejrzeli japońską baśń pt. „Syn smoka”. Historia ta zabrała widzów w świat japońskich duchów i wyobrażeń. Główny bohater – chłopiec o imieniu Taro, wychowywany przez babcię, poznaje sekret rodzinny. Wyrusza w podróż, aby odnaleźć matkę zamienioną wiele lat temu w smoka. W trakcie wędrówki musi pokonać wiele trudności i niebezpieczeństw, dzięki czemu uczy się, co to znaczy przyjaźń, miłość, cierpliwość, wdzięczność i odwaga. Dzięki spektaklowi dzieci oprócz podziwiania znakomitej gry aktorskiej mogły się także przekonać, że w każdej kulturze są wartości uniwersalne, ważne i cenne, które warto pielęgnować. Tak samo wraca do ludzi dobro uczynione w Europie, jak i w dalekiej Japonii.

03

KWI

2017

1017

razy

czytano

2114/4554

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.