Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uczniowie z Gminy Koziegłowy wygrali Turniej Bezpieczeństwa

Uczniowie z Gminy Koziegłowy wygrali powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbyły się 26 kwietnia w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie. Uczestniczyły w nich najlepsze drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjalnych w powiecie myszkowskim. Zwycięzcy eliminacji przeprowadzonych przez policjantów z myszkowskiej komendy otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe.

Do zawodów przystąpiło 9 drużyn. Zmagania uczniów gimnazjów i szkół podstawowych rozpoczęły się testem znajomości przepisów ruchu drogowego. Następnie każdy z uczestników turnieju musiał pokonać na rowerze skomplikowany tor przeszkód i wykazać się znajomością przepisów w praktyce. Uczestnicy zawodów wykazywali się również wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy. 

Po podsumowaniu wyników z poszczególnych konkurencji, komisja wyłoniła zwycięskie drużyny i najlepszych zawodników turnieju. Dominik Włodarczyk z Gimnazjum w Koziegłowach i Emilia Rajczyk ze Szkoły Podstawowej w Cynkowie zdobyli największą liczbę punktów w swojej kategorii i otrzymali rowery. Na zakończenie konkursu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i pucharów, które zwycięzcy otrzymali z rąk Starosty Powiatu Myszkowskiego Dariusza Laseckiego oraz I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Myszkowie podinsp. Marcina Lemańskiego.

W organizację turnieju zaangażowani byli poza policjantami również funkcjonariusze Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie oraz Młodzieżowa Służba Ruchu Drogowego z Zespołu Szkół nr 1 w Myszkowie. Zwycięskie drużyny ze Szkoły Podstawowej w Cynkowie oraz z Gimnazjum w Koziegłowach wezmą udział w etapie okręgowym turnieju BRD już 17 maja, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 50 w Częstochowie.

27

KWI

2017

1208

razy

czytano

2078/4549

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.