Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W związku z obniżonym poziomem aktywności fizycznej, skutkującym nierzadko nadwagą i otyłością, będących efektem dużej liczby godzin przeznaczanych przez młodzież na tzw. zachowania sedenteryjne (wykonywane w unieruchomieniu ciała, zwykle w pozycji siedzącej),  Ministerstwo Sportu i Turystyki opracowało nowy model systemowego wsparcia organizacji zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży szkolnej ­ program „Szkolny Klub Sportowy”. Jest on skierowany do uczniów szkół bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

Program polega na zorganizowaniu i prowadzeniu przez 35 tygodni w okresie od 1 stycznia do 15 grudnia 2017 r., systematycznych zajęć sportowych w wymiarze 2 razy w tygodniu dla każdego uczestnika w 60-minutowych jednostkach ćwiczebnych, w grupach minimum 15-to osobowych. Zakłada się przeprowadzenie w okresie realizacji projektu 70 jednostek zajęć sportowych dla każdej grupy.

Z inicjatywy dyrektora szkoły a jednocześnie nauczyciela wychowania fizycznego Jacka Wyleciała do programu przystąpiła Szkoła Podstawowa w Cynkowie. Od stycznia dwudziestoosobowa grupa uczniów bierze udział dwa razy w tygodniu w organizowanych zajęciach rekreacyjno-sportowych. Największą popularnością cieszą się takie dyscypliny jak piłka nożna, siatkówka i tenis stołowy.  

Realizowany program jest bardzo trafionym pomysłem, cieszącym się uznaniem wśród uczniów w Cynkowie.

21

CZE

2017

917

razy

czytano

1972/4490

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.