Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Przedszkole zmieni się nie do poznania

W lipcu rozpoczęła się modernizacja budynku Oddziału Przedszkolnego w Starej Hucie. Dzięki nowej architekturze wiekowy obiekt zmieni się nie do poznania.

Gmina i Miasto Koziegłowy złożyła pod koniec 2015 roku do Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach wniosek o dofinansowanie projektu pn. „Zapewnienie edukacji przedszkolnej na najwyższym poziomie poprzez podniesienie jakości bazy dydaktycznej w przedszkolu w Koziegłowach i w oddziałach pozamiejscowych przedszkola w Koziegłowach zlokalizowanych w miejscowości Stara Huta”. Wniosek ma na celu podniesienie jakości bazy dydaktycznej w Przedszkolu w Koziegłowach i Oddziale Zamiejscowym w Starej Hucie. Został oceniony pozytywnie i zakwalifikowany do dofinansowania. Koszt inwestycji to 1,8 mln zł., a dofinansowanie z Unii Europejskiej przyznano w wysokości 71%. Wkład własny Gminy i Miasta Koziegłowy wynosi 510 tys. zł.

Projekt obejmuje adaptację na pomieszczenia przedszkolne nie wyremontowanej dotychczas części budynku Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Koziegłowach (modernizacja jest w trakcie realizacji) i przebudowę przedszkola w Starej Hucie, co umożliwi utworzenie w nim nowych grup przedszkolnych dla dzieci w wieku 3 i 4 lat. Przedszkole w Starej Hucie zyska też nowe wyposażenie oraz nowoczesny placu zabaw. Termin zakończenia modernizacji budynku przedszkola w Starej Hucie określony został w umowie na 30 kwietnia  2018 r.

 

20

LIP

2017

1151

razy

czytano