Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W ramach Programu Erasmus+ pod nazwą „Jak zapobiegać agresji w szkole kierowanej przeciwko dzieciom ze specjalnymi  potrzebami edukacyjnymi” uczniowie SP w Siedlcu Dużym uczestniczyli w bożonarodzeniowym spotkaniu integracyjnym Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wojsławicach. Świetnie wpisało się ono w cele Erasmusa+, a więc dostrzeganie potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz wyrabianie w stosunku do nich postawy pełnego rozumienia, szacunku i tolerancji. Erasmus+ będzie realizowany w SP w Siedlcu Dużym w latach 2017-2019. Partnerami Polski są następujące państwa:  Bułgaria, Turcja (Corum), Portugalia, Turcja (Samsun) oraz Hiszpania. Rolę beneficjenta przyjęła Gmina i Miasto Koziegłowy z Burmistrzem Jackiem Ślęczką na czele. Polską koordynatorką programu jest Karolina Gawrońska.

W trakcie spotkania integracyjnego uczniowie szkoły wraz z uczestnikami Warsztatów wykonywali bożonarodzeniowe ozdoby świąteczne - piękne bombki i choinki.  Dzieci miały również okazję pobyć z osobami niepełnosprawnymi, bo właśnie dla nich stworzono Warsztaty. Powstały one w 2006 r. z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Śląskich, natomiast od 2013 r. jednostką prowadzącą jest Gminno-Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Koziegłowach. Uczestnikami Warsztatów, z którymi dzieci wykonywały ozdoby są osoby, które ukończyły 18 lat i posiadają orzeczenie o niepełnosprawności.

Uczniowie SP w Siedlcu Dużym, dzięki uprzejmości pracowników WTZ, mogli również zapoznać się z działalnością poszczególnych pracowni, w których prowadzona jest terapia, m.in. artystycznej, edukacyjno-ekologicznej, manufaktury, przetwórstwa gospodarstwa domowego, sadowniczo-ogrodniczej i technicznej. Spotkali się również z panią rehabilitantką, która opowiadała, dlaczego tak ważne jest, aby rehabilitacja społeczna i zawodowa prowadzona w poszczególnych grupach terapeutycznych była wspomagana i uzupełniana przez rehabilitację ruchową.

Jak zapewnia koordynatorka programu Erasmus+, Karolina Gawrońska organizacja takich spotkań daje uczniom możliwość autentycznego zrozumienia potrzeb i możliwości dzieci ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi. Dyrektor SP w Siedlcu Dużym, Renata Sawicka oraz nauczyciele żywią nadzieję, że udział w programie nie tylko wpłynie pozytywnie na nastawienie do takich uczniów, ale w przyszłości wiedza, którą zdobędą, będzie skutkować brakiem agresji w stosunku do wszystkich osób z niepełnosprawnościami i rozumieniem, że  tak jak każdy, mają one prawo do szczęścia, radości, spełniania marzeń i planowania swojej ścieżki życiowej.

Materiał przygotowany w SP w Siedlcu Dużym

 

 

20

GRU

2017

1092

razy

czytano

1739/4401

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.