Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wielkim wydarzeniem w Szkole Podstawowej w Cynkowie są coroczne wigilie klasowe oraz Jasełka. W tym roku  autorkom scenariusza, Elżbiecie Chłoście i Dorocie Zenderowskiej, zrodził się nowy pomysł przedstawienia jasełkowego. Były to jasełka  misyjne zatytułowane „Śpiewaj i tańcz ziemio cała dla Jezusa”. Miały one  uświadomić wszystkim, że Chrystus stał się człowiekiem, aby zbawić wszystkich ludzi, bez względu na pochodzenie, kolor skóry czy język. Dlatego wykonawcy – młodzi aktorzy – wystąpili nie tylko w tradycyjnych rolach – Maryi i Józefa, pasterzy czy aniołów, ale również tańczących Hawajek, Indian, Afrykanek i Japonek. W związku z tym dużym atutem były przepiękne stroje symbolizujące dzieci z różnych stron świata.
Do nowo narodzonego Jezusa prowadziła ich gwiazda, której ramiona wyróżniały się misyjnymi barwami: białą, żółtą, zieloną, niebieską i czerwoną.

 

Dzieci – przedstawiciele różnych kontynentów – złożyły Bożemu Dzieciątku swoje dary, które płynęły z głębi ich dziecięcych serc oraz gorące prośby i podziękowania. Na koniec zaniosły  radosną nowinę, aż po krańce Ziemi, inscenizując  kolędę:

,,Leć kolędo w świat, niech cię niesie wiatr,

leć kolędo do ludzi, by w nich radość obudzić,

bo narodził się Jezus nasz ...”

Publiczność nagrodziła młodych artystów długimi i głośnymi oklaskami, które  świadczyły o tym, że występ bardzo się podobał.

Słowa świątecznych życzeń wypowiedziane przez dyrektora szkoły, Jacka Wyleciała skierowane do zebranych oraz wspólne zdjęcia zakończyły spotkanie na sali.

Po Jasełkach uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, by tam usiąść przy stole, połamać się we własnym gronie opłatkiem i spożyć pyszną rybkę  przygotowaną przez rodziców.

To był piękny dzień, dobrze przygotowujący do głębokiego przeżywania Bożego Narodzenia w gronie rodziny.

Materiał przygotowany przez SP w Cynkowie

 

27

GRU

2017

1660

razy

czytano

1822/4490

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.