Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dzięki sygnalizacji w Rzeniszowie jest bezpieczniej

Mieszkańcy Rzeniszowa oraz kierowcy wjeżdżający z Rzeniszowa na trasę DK 1 mogą czuć się bezpieczniej. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamontowała bowiem w Rzeniszowie sygnalizację świetlną. Takie rozwiązanie z pewnością przyczyni się do mocnego ograniczenia wypadków w tym rejonie, a być może nawet do ich całkowitego wyeliminowania.

O budowę sygnalizacji świetlnej od lat zabiegały zarówno władze Gminy i Miasta Koziegłowy jak i mieszkańcy.

– Sygnalizacja świetlna na pewno bardzo pomoże w bezpiecznym przejściu z jednej strony trasy na drugą oraz we włączaniu się kierowców do ruchu. A było to dotychczas ogromnym problemem. Te światła traktujemy jako miły prezent dla mieszkańców na Nowy Rok. To nasz ogromny sukces i efekt determinacji wielu osób. Na pewno pomogło tu wsparcie Poseł do Parlamentu Europejskiego, Jadwigi Wiśniewskiej, ale również przychylność Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – mówi Jacek Ślęczka, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy.

Starania o sygnalizację świetlną w Rzeniszowie trwały od kilkunastu lat. Pisane były pisma do różnych instytucji, ponieważ dochodziło tam do wypadków z udziałem pieszych jak i samych samochodów. W 2017 roku mieszkająca w Rzeniszowie radna Rady Gminy i Miasta Koziegłowy, Grażyna Sitek zwróciła się o pomoc do Jadwigi Wiśniewskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego. Pani Poseł obiecała, że dołoży wszelkich starań, by zamontowano sygnalizację świetlną w Rzeniszowie. Starania zakończyły się szczęśliwym finałem.

Obecne rozwiązanie nie jest jeszcze doskonałe ponieważ na skrzyżowaniu nie ma trzeciego pasa zjazdowego, ale GDDKiA ma wybudować lewoskręty podczas przebudowy trasy DK 1 w 2019 roku.

 

02

STY

2018

1424

razy

czytano

1814/4490

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy