Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Noworoczny Koncert na scenie MGOPK w Koziegłowach

Na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach odbył się 21 stycznia Koncert Noworoczny będący zwieńczeniem całorocznej działalności ośrodka kultury. Honorowy patronat nad imprezą sprawował Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka.

Sceniczne prezentacje rozpoczęły się od występu Gminnej Orkiestry Dętej z Koziegłów pod batutą kapelmistrza Henryka Nowaka. Młodzież i dzieci z Ogniska Muzycznego prowadzonego przez Bartłomieja Chylę zaśpiewała przy akompaniamencie gitar i afrykańskich bębnów kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Później na scenie zaśpiewały solistki ze Studia Piosenki prowadzonego przez Annę Łuszczyk-Matyję – Karolina Garleja, Natalia Feret, Klaudia Jagoda, Wiktoria Konieczniak i Angelika Krajewska.

Kolejnymi punktami koncertu były występy Formacji Tańca Estradowego „Pokusa” z Koziegłów, Grupy Teatralnej SPONTAN z Myszkowa oraz Stowarzyszenia „Moc Pokoleń” prowadzonych przez Katarzynę Miklas, które wystawiły wspólnie spektakl „Świąteczne spotkanie”.

Żywiołowo zaprezentowały się panie z Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku  występujące pod szyldem Seniorki Szok. Przygotowywane przez dyrektor MGOPK, Renatę Garleję zaprezentowały „Walca” oraz program estradowy „Seksapil”. Oklaski na stojąco zebrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Pińczyc pod batutą kapelmistrza Wojciecha Pompki wykonująca kolędy. Na zakończenie wystąpił Gminny Zespół Pieśni i Tańca Koziegłowy. Dziecięco-młodzieżowa grupa zatańczyła Suitę Krakowską i wspólnie z dorosłymi zaśpiewała pastorałkę „Tylko jedna jest taka noc”.

Podczas imprezy ogłoszono wyniki konkursu „Zaczarowana choinka”, w których udział brały Świetlice Środowiskowe z Gminy Koziegłowy. Nagrody w konkursie ufundował Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy.

 

24

STY

2018

1673

razy

czytano