Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W hali sportowej Zespołu Szkół w Koziegłowach odbyło się  21 grudnia przedstawienie bożonarodzeniowe pod hasłem "Przy wigilijnym stole". W tym niecodziennym i uroczystym spotkaniu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, dyrekcja Zespołu Szkół w Koziegłowach oraz zaproszeni goście – dyrektor ZEAOS-u, pani Katarzyna Zychowicz. Aktorzy występujący na scenie z klas: Vb, VIa, VIIIa i VIIIb przybliżyli wszystkim narodowe zwyczaje wigilijne. Ukazali, jak polska rodzina powinna świętować wigilię. Chór szkolny pod kierunkiem Anny Łuszczyk–Matyi wprowadził w nastrój wigilijny,  grający uczniowie przystroili kolorowymi bombkami drzewko, a potem zasiedli do wieczerzy. Najpierw jeden z uczniów odczytał fragment Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, potem młodzi aktorzy pokazali  dzielenie się opłatkiem, zaś św. Mikołaj  przybył z wielkim worem pełnym prezentów. Nie zabrakło też wolnego miejsca przy stole dla strudzonego i niezapowiedzianego gościa. Na koniec przedstawienia aktorzy chwycili się za dłonie i zaśpiewali wspólnie  kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Wyrazem tego, że widowisko artystyczne podobało się oglądającym były gromkie brawa.

Po przedstawieniu dyrektor Zespołu Szkół, Karolina Turoń-Miklas złożyła społeczności szkolnej, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły  świąteczne życzenia. Następnie zabrała głos Katarzyna Zychowicz, która podziękowała uczniom za przybliżenie zwyczajów bożonarodzeniowych, zachęciła również do rodzinnego, pełnego miłości przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Na koniec spotkania  ks. Paweł Cielibała – wikariusz parafii św. Marii Magdaleny w Koziegłowach odczytał słowa z Ewangelii
o Narodzeniu Pana Jezusa i udzielił zgromadzonym Bożego błogosławieństwa na zbliżającą się Uroczystość Bożego Narodzenia.

Opracował Jarosław Trębski nauczyciel religii. Zdjęcia – J. Konopka

31

GRU

2019

1300

razy

czytano

1412/4311

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.