Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Cztery medale kolarzy Błękitnych Mexller Koziegłowy

Reprezentanci MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy zdobyli podczas 82. Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym, które odbyły się 12-13 stycznia w Strzelcach Krajeńskich cztery medale. Podopieczni trenera Andrzeja Chmurzewskiego wywalczyli srebrny i trzy brązowe medale.

Srebro wywalczył w kategorii Orlik Dawid Jona. Początek wyścigu miał bardzo dobry, plasując się nawet na 3. miejscu w kategorii Elita. Na dwóch ostatnich rundach spadł, niestety, w klasyfikacji i mimo zdobycia tytułu wicemistrza Polski. Miał spory niedosyt.

W kategorii Junior brązowy medal dołączył do swojego dorobku Jakub Musialik, który praktycznie od startu do mety jechał cały czas na trzeciej pozycji. Na trasie zaliczył upadek, co spowodowało, że stracił dystans do dwóch pierwszych zawodników i nie był w stanie powalczyć o lepsze miejsce.

Z brązowym medalem w kategorii Junior Młodszy wrócił także ze Strzelców Krajeńskich Bartosz Oleksiak. Bartosz pierwszy rok startuje w tej kategorii wiekowej, więc trzecie miejsce jest dla niego powodem do dumy. Od początku wyścigu jechał w czołowej trójce. Na finiszu stoczył jeszcze zaciętą walkę o drugie miejsce. Lepszym okazał się jednak w tej konfrontacji  Mateusz Cywiński z Mayday Team Lublin. Trasa była bardzo ciężka i wymagająca kolarze rywalizowali w błocie.

Ewa Miłek została brązową medalistką w kategorii Juniorka. Niestety, nie maiła najlepszego dnia i nie była w stanie powalczyć o wyższą pozycję, a w pełnej dyspozycji z pewnością byłoby ją na to stać.

Jan Łuków rywalizował w kategorii Młodzik, która nie jest klasyfikowana w Mistrzostwach Polski. Zawodnicy w tej kategorii walczą o naramiennik Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego. Zawodnik Błękitnych spisał się znakomicie wygrywając rywalizację. Oskar Maśka zajął 10. Miejsce, a Oskar Kulak był 27. Gratulujemy.

 

15

STY

2019

927

razy

czytano

1573/4490

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności