Skróty klawiszowe:

Baciary oraz Piękni i młodzi przyciągnęli tłumy widzów

Strona główna » Aktualności » Baciary oraz Piękni i młodzi przyciągnęli tłumy widzów

wielkość tekstu: A | A | A

Publiczność świetnie bawiła się podczas Dni Gminy i Miasta Koziegłowy (20-21 lipca). Koncerty „Pięknych i młodych” oraz „Baciarów” cieszyły się ogromną popularnością.

Przyjechali miłośnicy dobrej zabawy nie tylko z Gminy Koziegłowy, ale także z powiatu myszkowskiego, a nawet daleko spoza niego.
– Było super! My z pod Łodzi byliśmy. Pozdrawiam – informuje nas na Facebooku kobieta, która przyjechała ze znajomymi specjalnie na koncert Baciarów.
Dni Gminy i Miasta Koziegłowy rozpoczęły się od Parady „Moto Legendy” i samochodów „Tuning Team Zagłębie”. Jej uczestnicy udali się ulicami Koziegłów na teren Centrum Rekreacji przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury, gdzie samochody uczestniczyły w konkursie.Uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki. Na miejscu imprezy Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy, Jacek Ślęczka i dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach, Renata Garleja przekazali symbolicznie klucz od miasta osobom przebranym za Dobrawę i Krystyna z Koziegłów. Gościem honorowym imprezy była Jadwiga Wiśniewska – Poseł do Parlamentu Europejskiego. Później na scenie zaprezentowali się Gminna Orkiestra Dęta z Koziegłów i laureaci Festiwalu „Scena dla Ciebie”. Następnie odbył się pokaz kulinarny „Słodkie marzenia do spełnienia” w wykonaniu pań z Ośrodka Szkoleniowo – Wypoczynkowego „Zacisze” w Rzeniszowie. Po pokazie połączonym z degustacją na scenie pojawili się członkowie „Kabaretu Z Konopi”, a po nich gwiazda wieczoru - „Piękni i młodzi”. Publiczność świetnie bawiła się przy piosenkach zespołu. Na zakończenie odbyła się dyskoteka prowadzona przez DJ Dzikera.
Początek drugiego dnia upłynął pod znakiem II Sąsiedzkiego Festiwalu Ciast i wspaniałych wypieków, które - po ocenie Jury - można było skosztować. Panie z Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprezentowały się z kolei w efektownym Kabaretowym Pokazie Mody, po którym odbyła się druga część występów laureatów Festiwalu „Scena dla ciebie”. Kolejnym punktem programu był porywający pokaz tańców latino w wykonaniu duetu z częstochowskiej Szkoły Tańca Dobrowolscy. Koncertowy moduł rozpoczął się natomiast od żywiołowego występu duetu Need for Strings prezentującego światowe przeboje (m.in. Metalliki czy AC/DC) na wiolonczelę i skrzypce. Na finał zaprezentowały się Baciary z zakopiańskiego Zębu. Dojechali spóźnieni wskutek wypadków na Zakopiance, ale koncert dali fantastyczny. Imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni.
Podczas Dni Gminy i Miasta Koziegłowy zaprezentowane zostało piękne logo Gminy i Miasta Koziegłowy, które wykonane zostały w Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury przez grupę zajmująca się witrażami pod kierunkiem instruktorki Agaty Kuban.

czytano: 76 razy

autor: kozieglowy.pl

data dodania: 2019-07-31 13:19:44

Walory Gminy
  • Dziedzictwo kulturowe i historyczne
  • Bogate zasoby wód głębinowych
  • Malownicze krajobrazy
  • Bogactwo przyrody
  • Strefy aktywności turystycznej
  • Szlaki konne i rowerowe
  • Korzystna lokalizacja
  • Przedsiębiorczość mieszkańców
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook

Koziegłowy dawno temu
blog historyczny
Leonarda Jagody