Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Podsumowanie projektu na wymianę źródeł ciepła w budynkach indywidualnych

„Wymiana źródeł ciepła w budynkach indywidualnych mieszkańców, w ramach wdrażania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy i Miasta Koziegłowy – lata 2018-2019” – projekt został zrealizowany przy dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Krótki opis projektu:
Celem głównym projektu było zmniejszenie ilości zanieczyszczeń emitowanych do powietrza z procesów spalania paliw stałych oraz wyeliminowanie możliwości spalania odpadów w paleniskach domowych zlokalizowanych w budynkach prywatnych.

W ramach projektu wymieniono 352 kotły c.o. na paliwo stałe na źródła ekologiczne - piece na ekogroszek spełniające standardy emisyjne zgodne z normą PN-EN 303-5:2012 oraz Rozporządzeniem Komisji (UE) 2015/1189.

Zakres prac obejmował demontaż starego źródła ciepła, fizyczną likwidację starego źródła ciepła oraz dostawę i montaż nowego źródła ciepła wraz z osprzętem niezbędnym do zainstalowania nowego źródła ciepła, w budynkach mieszkalnych indywidualnych mieszkańców z terenu Gminy i Miasta Koziegłowy.

Okres realizacji projektu: 2018r. – 2020r.

Całkowita wartość projektu: 4 163 303,67 zł.

Dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Katowicach: 1 749 560,05 zł.

Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka dziękuję wszystkim mieszkańcom Gminy i Miasta Koziegłowy za udział w projekcie i znakomitą współpracę w trakcie jego realizacji.

01

LIP

2020

671

razy

czytano

1175/4554

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.