Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Promowali zdrowy styl życia i odżywiania

Życie fit=zdrowy byt - to hasło tegorocznych zajęć wakacyjnych i jednocześnie tytuł projektu realizowanego w 8 świetlicach środowiskowych Gminy Koziegłowy (Lgota Mokrzesz, Lgota Górna, Gniazdów, Mzyki, Cynków, Wojsławice, Koziegłowy, Rzeniszów).

Projekt został sfinansowany ze środków Fundacji PZU i środków Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach. Działania miały na celu promocję zdrowego stylu życia i odżywiania wśród 80 wychowanków świetlic i społeczności lokalnej. Miały zachęcić do wyjścia z domów i aktywnego spędzania czasu wolnego w wakacje. W myśl hasła „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

W ramach projektu dzieci i społeczność lokalna uczestniczyły w warsztatach na temat zdrowego odżywiania, poprzedzonych pogadanką z dietetykiem klinicznym, panią Natalią Kołodziejczyk. Na warsztatach beneficjenci wspólnie z przedstawicielkami KGW wykonywali kolorowe, zdrowe sałatki i koktajle. Produkty spożywcze niezbędne do przeprowadzenia zajęć kulinarnych zostały sfinansowane ze środków własnych MGOPK, a zakup sprzętu w postaci blenderów kielichowych i szklanek do koktajli, który został na wyposażeniu świetlic, sfinansowano ze środków Fundacji PZU. Dodatkowo każda świetlica otrzymała wodę dla dzieci zasponsorowaną przez Fabrykę Żywiec-Zdrój w Rzeniszowie, za co dziękujemy.

Po zapoznaniu się z abecadłem zdrowego odżywiania przyszedł czas na aktywność fizyczną w postaci zajęć rekreacyjno-ruchowych z instruktorem, panią Olgą Marcińczyk. W każdej z 8 świetlic odbyły się dwa otwarte darmowe treningi. Dodatkowo, przez cały okres trwania projektu, w ramach codziennych zajęć, wychowawczynie ze świetlic organizowały dla dzieci różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, turnieje na świeżym powietrzu oraz warsztaty plastyczne i manualne.

Zwieńczeniem projektu był darmowy wyjazd na basen dla wychowanków świetlic, sfinansowany ze środków fundacji PZU. Dzieci korzystały z atrakcji Parku Wodnego Jura w Łazach. Na zakończenie działań, w oparciu o zakupione dla świetlic poradniki, przygotowany został dla dzieci zdrowy poczęstunek. Dodatkowo beneficjenci otrzymali książki na temat zdrowego odżywiania z przepisami, by kontynuować zdrowe nawyki żywieniowe i przenieść zdobytą wiedzę na grunt rodzinny.

Materiał przygotowany przez MGOPK w Koziegłowach

09

SIE

2021

370

razy

czytano

851/4578

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.