Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Akademia kultury – podsumowanie działań

Miejsko- Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach od czerwca do października 2021 roku realizował projekt ,,Akademia kultury". Miał on na celu podniesienie kompetencji kulturowych uczestników zadania poprzez edukację i animację kulturalną. Skierowany był zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

,,Akademia kultury" to cztery bloki tematyczne z pogranicza muzyki, literatury, filmu i plastyki. Każdy blok prowadzili wykwalifikowani edukatorzy.

,,Alchemia słowa" pozwoliła pobyć z książką i słowem pisanym, wykorzystując dorobek literacki jednego z najbardziej rozpoznawalnych, nie tylko w Polsce ale i na świecie, pisarzy science – fiction - Stanisława Lema. Poruszano temat świadomego czytelnictwa, wartości słowa, emocji, przekazu. Zajęcia wzbogacono zajęciami z emisji głosu i czytania performatywnego. Efektem spotkań jest film, w którym uczestnicy czytają wybrany fragment ,,O maszynie cyfrowej co ze smokiem walczyła" z „Bajki robotów” Stanisława Lema.

„Z kulturą w tle" omawiano temat postrzegania i rozumienia kultury poprzez film. Zwrócono uwagę na nowe technologie: kamera sportowa, laptop, telefon komórkowy, które mogą posłużyć do nakręcenia krótkometrażowego filmu. Końcowym produktem tych spotkań jest powstanie krótkiego filmu pt. ,,Spóźnienie".

,,Antropologia dźwięku" to blok muzyczny, na którym poznano wybrane gatunki muzyki: blues, hip- hop, rock. Na przykładzie bluesa pokazano muzykę, która jest inspirowana realnym życiem i jego problemami. W przypadku rocka zwrócono uwagę na rolę gitary w muzyce rozrywkowej. Muzykę miejską omówiono na przykładzie hip- hopu. Wykorzystując zdobytą, wiedzę przygotowano aranżację utworu ,,Wehikuł czasu" zespołu Dżem w trzech omawianych kierunkach muzycznych.

,,Mural" to zajęcia plastyczne, na których poznano malarstwo wielkopowierzchniowe. Na podstawie murali wykonanych przez artystę, Tomasza Sętowskiego, które można zobaczyć w Częstochowie, zwrócono uwagę na istotne elementy tego malarstwa. Pokazano, że to, gdzie powstaje dzieło, kto je maluje i czym się inspiruje, ma niebagatelny wpływ na jego postrzeganie. Pracą kończącą zajęcia plastyczne jest mural, który wykonali uczestnicy na jednej ze ścian budynku w MGOPK w Koziegłowach.

Uczestnicy projektu ,,Akademia kultury" podnieśli swoje kompetencje kulturowe oraz nabyli nowe doświadczenia. Mając w przyszłości kontakt z omawianymi dziedzinami kultury, staną się świadomymi jej odbiorcami.

Pełen materiał dokumentujący realizację zadania (łącznie z produktami finalnymi) jest dostępny na stronach:

ANTROPOLOOGIA KULTURY

ALCHEMIA SŁOWA

MURALE

Z KULTURĄ W TLE

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

02

LIS

2021

366

razy

czytano

597/4401

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie: