Filtrowanie aktualności

data od

data do

Świąteczny turniej szachowy w szkole w Koziegłowach

8 grudnia w Zespole Szkół w Koziegłowach odbył się Świąteczny Turniej Szachowy. W turnieju wzięło udział 16 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych.

Pierwszą grupę stanowili najmłodsi gracze z klas 0-4. Grupa druga to klasy 5-8. Turniej rozegrany był na dystansie 9 partii w tempie 15 minut na uczestnika. W kategorii klas 0-4 zwyciężył Maciej Dawid przed Bronisławem Wróblem i Frankiem Brodzińskim. W klasach 5-8 wygrał niepokonany od lat Marcin Skowronek. Miejsce drugie zajął Kamil Dawid, a trzecie Dominika Grząś.

Był to kolejny bardzo udany turniej zorganizowany w szkole. Szczególnie cieszy postawa najmłodszych zawodników, którzy dopiero wchodzą w świat szachów. Dla wielu z obserwujących, którzy po raz pierwszy widzą turniej szachowy, jest dużym zaskoczeniem, że przez tak długi czas (5-6 godzin) uczestnicy muszą być w pełni skoncentrowani. Gra w szachy to nie tylko zabawa, lecz naprawdę duży wysiłek dla zawodników. Jak w każdym sporcie, gra powinna sprawiać przyjemność, zwłaszcza tym najmłodszym. Mamy nadzieję, że turniej ten będzie już tradycją w koziegłowskiej szkole i zachęci uczniów do liczniejszego udziału w tej pięknej królewskiej grze.