Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

SZKOŁA BLISKO EUROPY
 
Realizowanie unijnych programów Erasmus + stało się już wizytówką Szkoły Podstawowej w Siedlcu Dużym. Od 9 lat każdego roku w placówce prowadzone są unijne programy z partnerami z całej Europy, dzięki którym do tej pory uczniowie wraz z nauczycielami mieli możliwość zwiedzenia, czasami nawet dwukrotnie, następujących krajów: Grecji, Sardynii, Hiszpanii, Cypru, Włoch, Danii, Turcji, Portugalii, Malty, Rumunii, Bułgarii, Słowacji, Litwy oraz Łotwy.
 
Rolę beneficjenta za każdym razem przyjmuje Gmina i Miasto Koziegłowy z Burmistrzem Jackiem Ślęczką na czele. Koordynatorką programu jest nauczycielka języka angielskiego – p. Karolina Gawrońska.
 
W latach 2022 -2024 SP w Siedlcu Dużym realizuje kolejny unijny programu pn. ,,Krok do przeciwdziałania agresji za pomocą filozofii i komunikacji bez przemocy”. Od 6 do 10 października br. szkoła gościła partnerów z Turcji , Włoch i Litwy.
 
W tradycyjnym powitaniu, które dyrektor szkoły Roksana Szczygieł rozpoczęła chlebem i solą, wzięli także udział Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy – p. Jacek Ślęczka oraz Dyrektor ZEAOS-u – p. Katarzyna Zychowicz. Uroczystość uświetniły swoją obecnością Panie z KGW Mysłowianki w Mysłowie, które obdarowały gości własnoręcznie wykonanymi na szydełkach przepięknymi kapeluszami, oraz Krzysztof Szczygieł, dzięki któremu tradycyjne polskie piosenki wybrzmiały przy dźwiękach akordeonu.
 
Specjalnie dla gości z zagranicy uczniowie przygotowali program artystyczny. Oprócz ludowych polskich piosenek wykonali tradycyjnego trojaka w pięknych ludowych strojach. Nauczyciele z partnerskich krajów przedstawili prezentacje o swoich państwach. Goście z krajów partnerskich mieli również okazję do zwiedzenia pięknych okolic naszego regionu – Mirowa i Bobolic oraz zobaczyli dawną stolicę Polski – Kraków.
 
Udział w unijnym projekcie Erasmus + jest nieoceniony. To nie tylko szansa na zapewnienie przyjaznego środowiska do zdobywania wiedzy w celu wychowania społeczeństwa unikającego agresji, ale również możliwość poznania obcej kultury, tradycji i religii dzięki zagranicznym wyjazdom, spotkaniom w Polsce, kontaktom z uczestnikami projektu, wymianie doświadczeń i nawiązywaniu przyjaźni, które często zostają na bardzo, bardzo długo.
 
Materiał przygotowany przez SP w Siedlcu Dużym.

12

PAŹ

2022

272

razy

czytano

440/4554

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.