Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Ziemianki świętowały jubileusz nadania sztandaru

Koło Gospodyń Wiejskich Ziemianki z Koziegłów świętowało 4 listopada 90-lecie nadania sztandaru. Sztandar ufundowany został w 1932 roku. Jubileusz odbył się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach.
Uroczystość rozpoczęła się od wniesienia sztandaru, który przetrwał II wojnę światową schowany w dzwonnicy koziegłowskiego kościoła pw. św. Marii Magdaleny. Po wojnie zaopiekowała się nim Maria Chachulska, która zabrała go do swego domu. Po jej śmierci, córka - Zofia Kupczyk przekazała sztandar wraz z aktem poświęcenia przewodniczącej KGW Ziemianki, Zofii Noszczyk. To dzięki jej inicjatywie i wsparciu sponsora, sztandar odrestaurowano.
Podczas piątkowej uroczystości jej uczestnicy obejrzeli prezentację dotyczącą historii Ziemianek. Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka podziękował wraz z Sekretarzem GiM Koziegłowy Krzysztofem Bąkiem za pielęgnowanie przez Ziemianki ludowych tradycji i życzył, by jak najdłużej były one przez KGW kontynuowane. Kolejne życzenia złożyli: Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk (wraz z wicestarostą Mariuszem Morawcem), w imieniu Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej - Daniel Wróbel - kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Myszkowie, w imieniu Posła na Sejm RP Mariusza Trepki - Agata Borkowska. Przekazali je także: kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego Monika Stemplowska wraz z Iwoną Chmurzewską, dyrektor MGOPK w Koziegłowach Renata Garleja, była dyrektor MGOPK Teresa Żarska, przedstawicielki KGW Nowowsianki i inni.
W części artystycznej wystąpili: KGW Lgoczanki, KGW Cynków, KGW Nowowsianki, Zespół Regionalny "Złoty Kłos" ze Starej Huty, KGW Mysłowianki oraz KGW Ziemianki.
Filmową relację z uroczystości obejrzeć można pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=kcalLUVnwak

10

LIS

2022

221

razy

czytano

175/4311

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.