Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

104. rocznica odzyskania niepodległości w Koziegłowach

Dzisiaj uczniowie wraz z gronem pedagogicznym Zespołu Szkół w Koziegłowach, Burmistrzem Gminy i Miasta Koziegłowy Jackiem Ślęczką oraz dyrektorami samorządowych jednostek Gminy i Miasta Koziegłowy uczcili 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
 
Uroczystości rozpoczęły się od wciągnięcia na maszt biało-czerwonej flagi. Maszt został zakupiony w ramach projektu „Pod biało-czerwoną” sfinansowanego przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej. Następnie uczestnicy uroczystości udali się na koziegłowski rynek, gdzie odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego oraz Rotę. Uczniowie przypomnieli natomiast historię odzyskania przez Polskę niepodległości.
 
Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka podziękował za zorganizowanie uroczystości oraz podkreślił jak istotna dla kraju jest niepodległość. W towarzystwie ukraińskiej nastolatki nawiązał też do sytuacji zagrożenia utraty niepodległości w jakiej znajdują się jej rodacy.
– Poprzez organizację i udział w tej uroczystości składamy też hołd tym, którzy walczyli o niepodległość Polski – podkreśliła dyrektor Zespołu Szkół w Koziegłowach, Karolina Turoń-Miklas, dziękując wszystkim za udział w uroczystości i zapraszając za rok na kolejną rocznicę.

10

LIS

2022

435

razy

czytano

410/4547

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.