Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Narciarski obóz Szkoły Podstawowej w Pińczycach

Od 27 lutego do 3 marca uczniowie Szkoły Podstawowej w Pińczycach, już kolejny raz, wzięli udział w obozie narciarskim. W tym roku doskonalili swoje umiejętności jazdy na nartach w Ośrodku Narciarskim Potoczki w Zębie, pod okiem profesjonalnej kadry instruktorów działającej z dużą pasją, wychodzącą naprzeciw ich oczekiwaniom.

Nie mogło oczywiście zabraknąć uczniów (szczególnie pierwszoklasistów), którzy dopiero rozpoczynali swoją drogę związaną z narciarstwem. Pod okiem instruktorów, którzy zadbali o ich umiejętności techniczne oraz właściwą postawę, wszyscy początkujący opanowali umiejętności jazdy na nartach. Już w drugim dniu każdy z nich posiadał umiejętność samodzielnego i bezpiecznego hamowania, wykonywania łuków płużnych oraz korzystania z wyciągu.

Czas wolny upływał na aktywnym wypoczynku - grze w tenisa stołowego, zajęciach integracyjnych i wspólnej zabawie. Dodatkowo uczniowie wzięli udział w wycieczce do Aqua Parku Zakopane, co jak się okazało stanowiło atrakcyjny element rekreacji i czynnego wypoczynku. Oprócz tego odwiedzili Parafię O. Paulinów pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej na Bachledówce, którą ks. Kardynał Karol Wojtyła, Metropolita Krakowski, co roku odwiedzał, w latach 1967-1973, w czasie letniego odpoczynku Prymasa Polski, Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Z Bachledówki rozciągają się przepiękne widoki na Tatry, Gorce i Beskid.

Zwieńczeniem wszystkich aktywności podejmowanych przez uczestników obozu narciarskiego był wieczór góralski połączony z pieczeniem kiełbasek. Warunki narciarskie były bardzo dobre, pogoda dopisała. Uczestnicy byli bardzo zdyscyplinowani, nikt nie doznał kontuzji. Co prawda niektórzy nie mogli w nocy spać, ale to prawdopodobnie z nadmiaru tlenu. Emocji było sporo, lecz najważniejsza była dobra atmosfera i zabawa wszystkich uczestników. Niestety, nieubłaganie szybko płynący czas dał o sobie znać 3 marca, gdy trzeba było kierować się w drogę powrotną do domu, było trochę smutno, że to już koniec. Na pocieszenie wjechaliśmy jeszcze do Zakopanego, przeszliśmy się po słynnych Krupówkach i wjechaliśmy na Gubałówkę. Tak udany wyjazd niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci uczestników. Już dziś zapraszamy na następny obóz narciarski.

Opiekunami i instruktorami młodzieży byli: Joanna Sularz, Alicja Napiórkowska, Violetta Treścińska oraz jeden z instruktorów narciarstwa, Robert Włodarczyk.

Więcej zdjęć dostępnych jest na stronie internetowej szkoły: http://zspinczyce.szkolnastrona.pl/a,413,oboz-narciarski-2023

 

20

MAR

2023

143

razy

czytano

76/4311

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.