Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Koło Gospodyń Wiejskich „Mysłowianki” to zgrana grupa wyjątkowych osób, które niejednokrotnie zaskakują talentami, nie tylko kulinarnymi i cukierniczymi, tworząc przepyszne dania serwowane podczas licznych wydarzeń odbywających się w Gminie Koziegłowy i powiecie myszkowskim, ale również organizacyjnymi przez cały rok (festyny szkolne, gminne, powiatowe, dożynki, akcje charytatywne).  

Gospodynie podnoszą swoje umiejętności poprzez przygotowania i udział w  Śląskiem Forum KGW w Nakle Śląskim, Bitwie Regionów oraz Festiwalu „Polska od Kuchni”. W tym roku rywalizowały w trzech kategoriach: konkurs kulinarny, konkurs miss od 18 do 45 i konkurs miss 45+. By wesprzeć swoje  działania, śmiało sięgają po środki zewnętrzne, biorąc udział w konkursach dotacyjnych. Obecnie realizują  projekt z Fundacji Biedronka „Danie Wspólnych Chwil", realizujący ideę przygotowania wspólnych posiłków dla osób starszych zagrożonych samotnością, zachęcając seniorów do wyjścia z domu i spędzenia razem  czasu. Fundacja sfinansowała zakup produktów potrzebnych do przygotowania posiłków. W kwietniu i maju  odbyły się dwa spotkania, następne zaplanowane zostało na czerwiec.

- Zarówno pierwsze jak i drugie spotkanie przyniosło wiele pozytywnych emocji. Niesamowite chwile spędzone z naszymi seniorami sprawiły nam ogromną radość. Te wspomnienia zostaną w naszych sercach na długo - podkreśla przewodnicząca „Mysłowianek”, Monika Włodarczyk

Koło pozyskało również dotację 5 tys. zł w ramach Konkursu „FIO Śląskie Lokalnie 2021-2023”, prowadzonego przez Klaster Innowacji Społecznych z Gliwic oraz New Europe Foundation z Zawiercia. "Tradycja i nowoczesność w kuchni Mysłowianek", to projekt, dzięki któremu zakupiono niezbędny sprzęt do przygotowywania potraw i organizowania warsztatów kulinarnych: robot planetarny, czajnik elektryczny, kuchenka przenośna turystyczna, duży termos do transportu żywności, grill gazowy, mikser i warnik. Projekt sfinansowany  został ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030"

Gospodynie zapraszają do Mysłowa na Dzień Dziecka, który odbędzie się w piątek 9 czerwca w OSP Mysłów. Uczestnicy imprezy mogą liczyć na wiele atrakcji, m.in. poczęstunek przygotowany na   zakupionym sprzęcie w ramach realizacji projektu.

 

 

 

 

 

 

 

 

26

MAJ

2023

316

razy

czytano

279/4570

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.