Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do


Bo takie Babcie i tacy Dziadkowie są tylko w Cynkowie 

 ... takimi słowami najtrafniej można wyrazić to, co mogliśmy zobaczyć
i usłyszeć 2 lutego na Biesiadzie Noworocznej w Cynkowie, na którą mieszkańców Cynkowa oraz przedstawicieli władz lokalnych (w osobach Burmistrza Jacka Ślęczki, Wiceburmistrza Stanisława Błońskiego, Przewodniczącej Rady GiM Koziegłowy Joanny Kołodziejczyk, radnych Zdzisławy Jasik i Leonarda Jagody, Dyrektora ZEAOS Pani Katarzyny Zychowicz oraz Pani skarbnik Jadwigi Matyi i Pani sołtys Zofii Wielgus) zaprosili uczniowie Szkoły  Podstawowej w Cynkowie.  Honorowymi gośćmi biesiady byli Dziadkowie, którzy kilka dni temu obchodzili swoje święto.
Uczniowie przygotowali na to wyjątkowe popołudnie spektakl, w którym Dawid Lepiarz – dziadek  i Natalia Słoma -  Babcia  zabrali wszystkich do swojego „obejścia” aby pokazać kilka scen z życia współczesnych dziadków i ich wnucząt.Zobaczyliśmy jak wygląda poranek Babci i Dziadka. Mogliśmy razem
z nimi uczestniczyć m.in. w spotkaniu z wnuczętami(Joanna Machura, Krzysztof Machura, Kinga Owcarz, Klaudia Chabrzyk, Bartosz Rajczyk, Sandra Grabowska, Damian Fikier), którzy choć czasami mówią „niezrozumiałym językiem” i nie zawsze są wzorowymi uczniami jednak potrafią świetnie tańczyć, śpiewać oraz rapować (w wykonaniu uczniów kl. II, III i IV) i zawsze są powodem dumy swoich dziadków.
Razem z Dziadkiem spotkaliśmy się z jego kolegami – „tanimi draniami” (Bartosz Rajczyk, Tomasz Jasik, Dawid Kalinowski, Tomek Wcisło, Szymon Owcarz, Sebastian Szewc, Igor Zawiązalec, Konrad Kupicha), którzy pokazali jak dobrze tańczą i podzielili się z  widownią swoimi przemyśleniami na temat życia emeryta oraz podali kilka recept na długowieczność.
W trakcie przedstawienia na oczach widzów doszło też do wielkiej przemiany. Babcia, którą znaliśmy jako zapracowana kobietę, pokazała wszystkim swoje nowe oblicze; nowoczesnej, zadbanej, współczesnej Babci ukazując się wśród zachwytów zebranych w piosence „Być kobietą”.

Wszyscy wnukowie w życzeniach i piosenkach dedykowanych Dziadkom jednoznacznie stwierdzali, że takie Babcie i  tacy Dziadkowie jak ci, których zagrali Natalia i Dawid i Ci, którzy obecni byli na biesiadzie są tylko w Cynkowie.
Cały przygotowany przez uczniów spektakl wzbudzał aplauzy i salwy śmiechu oraz gromkie brawa wśród zebranych. Perfekcyjnie zagrane role, świetne teksty, piękne stroje wykonane przez uczniów i rodziców pokazały profesjonalizm twórców.
Po spektaklu rozpoczęło się międzypokoleniowe biesiadowanie. Przy muzyce wszyscy mogli potańczyć, zjeść słodkie ciastko, wypić gorącą herbatę lub kawę i porozmawiać.

 

05

LUT

2008

2238

razy

czytano

4049/4490

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.