Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Stowarzyszenie Kijomaniacy we współpracy z Gminą i Miastem Koziegłowy realizuje projekt, dzięki któremu Jurajska Stanica w miejscowości Miłość stanie się nową atrakcją turystyczną Gminy, a to za sprawą  małej architektury z elementami nawiązującymi do nazwy miejscowości oraz nowymi atrakcyjnymi elementami do rekreacji, wypoczynku dla dorosłych i zabawy dla dzieci.

Stanie tam ławeczka miłości z dekoracyjnych elementów stalowych zdobiona motywem serc oraz napisem nad tylnym oparciem „Zakochaj się w Miłości”, wraz z dwoma latarniami solarnymi. Dwie ławeczki bez oparcia z drewnianym siedziskiem, stojaki na rowery, grill wiszący ogniskowy na trójnogu w istniejącym kręgu ogniskowym z kamienia granitowego oraz wielofunkcyjne duże urządzenie zabawowe tworzące zestaw różnorodnych funkcji ruchowych wraz ze strefą bezpieczeństwa z piasku, obłożoną krawężnikami z podbudową z piasku. Całość uzupełnią alejki spacerowe.

Stowarzyszenie Kijomaniacy już od kilku lat dostrzega i wykorzystuje walory turystyczne miejscowości Miłość.  Stowarzyszenie  posiada doświadczenie w realizacji zadań turystyczno - rekreacyno – sportowych. Jednym z nich było zadanie , „Od Aktywności  do Miłości" FIO Śląskie Lokalnie. Projekt realizowany na terenie miejscowości Miłość obejmował montaż tablicy w kształcie serca, promujące wieś i gminę, Festyn rodzinny oraz Rajd do Miłości. Jest również autorem folderu  z opracowaniem własnym ścieżki nordic walking „Miłość".

Przez miejscowość Miłość również przebiega Jurajski Szlak Konny oraz żółty szlak turystyczny (szlak Żarecki) oraz nowa trasa pieszo-trekkingowo-rekreacyjna opracowana przez Stowarzyszenie „Partnerstwo Północnej Jury" we współpracy ze Stowarzyszeniem LGD " Żywiecki Raj" i Fundacją WOODRUN - 5,8 km SZYBKIE MIŁOSNE BIEGANIE, a  początek trasy z Jurajskiej Stanicy.

Zadanie „Rekreacyjno - turystyczne zagospodarowanie terenu Jurajskiej Stanicy  w miejscowości  Miłość” realizowane  w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, mające na celu: zwiększenie oferty dostępu dla mieszkańców, do niekomercyjnych obiektów ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej oraz  zwiększenie atrakcyjności turystycznej i zaspokojenie potrzeb społecznych, kulturalnych i rekreacyjnych mieszkańców miejscowości poprzez zagospodarowanie terenu Jurajskiej Stanicy w miejscowości  Miłość, współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, PROW na lata 2014-2020.

12

CZE

2023

289

razy

czytano

181/4494

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.