Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Kolarski Puchar Polski w Koziegłowach

10 i 11 czerwca na terenie Gminy Koziegłowy odbył się XLV Ogólnopolski wyścig w kolarstwie szosowym pod Patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy. Zawody rozegrane zostały w ramach Pucharu Polski i były zarazem eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Organizatorem imprezy był MG LKS Błękitni Koziegłowy.

W sobotę odbyła się jazda indywidualna na czas w ramach której rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Mistrzostwa Śląska Młodzików. Dla juniorów, juniorów młodszych i juniorek młodszych były to zarazem eliminacje do OOM. W kat. Junior młodszy w „czasówce” rywalizowało 74 kolarzy. Zwyciężył Jan Jackowiak z UKS Copernicus CCC SMS Toruń. Drugie miejsce zajął jego klubowy kolega Ignacy Golonko, a trzecie Bartosz Łyżwa z UKS Awatar. Wśród kobiet triumfowała Anna Gaborska (Szczeciński Klub Sportowy) przed Mileną Tarasewicz (UKS Białystok) i Marią Okrucińską (UKS Copernicus CCC SMS Toruń). W juniorach najlepszy czas uzyskał Marceli Pera (KKS Kalisz), a kolejne miejsca zajęli Dominik Krzyśków (JEGG DJG Academy) i Jakub Jankowski (UKS Avatar).

W wyścigu ze startu wspólnego na pętli:  Pińczyce, Huta Szklana, Mysłów, Osiek,  Koclin, Pustkowie Lgockie, Stara Huta, Pińczyce rywalizowało 100 juniorów młodszych, 34 juniorki młodsze a w kat. junior/orlik 123 kolarzy. W kat. open kobiet wystartowały 34 zawodniczki.

Wyniki poszczególnych kategorii dostępne są TUTAJ

Zdjęcia: Dariusz Krzywański

 

13

CZE

2023

330

razy

czytano

280/4594

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.