Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wojewódzki konkurs poetycko-plastyczny rozstrzygnięty

13 czerwca w Szkole Podstawowej w Siedlcu Dużym obyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Poetycko-Plastycznego „Korzystam z najstarszego prawa wyobraźni...” dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych Województwa Śląskiego. Konkurs został zrealizowany z okazji obchodów Roku Wisławy Szymborskiej i odbył się pod honorowym patronatem Fundacji im. Wisławy Szymborskiej w Krakowie.

W Gali Laureatów uczestniczyli laureaci, ich opiekunów oraz rodzice laureatów z całego województwa śląskiego, m. in. z powiatów: katowickiego, myszkowskiego, tarnogórskiego, częstochowskiego, bytomskiego, będzińskiego, rybnickiego, sosnowieckiego oraz wodzisławskiego.

Uroczyste podsumowanie konkursu uświetnili także swoją obecnością goście:

Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy – Jacek Ślęczka,

Wicestarosta Powiatu Myszkowskiego – Mariusz Morawiec,

Prezes Powiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie – Zofia Jakubczyk,

Wizytator Śląskiego Kuratorium Oświaty – Anna Muzyka,

Wiceprzewodniczący Rady Gminy i Miasta Koziegłowy – Dariusz Stuła,

Przewodnicząca jury, animatorka kultury, artysta plastyk – Anita Grobelak.

List gratulacyjny skierowany do laureatów, ich opiekunów oraz organizatorów konkursu przesłał Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Mariusz Trepka.

Wszyscy obecni na uroczystej gali zostali zaproszeni do zorganizowanego przez uczniów kącika Wisławy Szymborskiej, gdzie zaprezentowano montaż słowno-muzyczny. Po występie słowa uznania i podziękowania za udział skierowały do wszystkich przewodniczące jury –Wioletta Grzegorzewska oraz Anita Grobelak.

Tuż po nich nastąpił główny punt programu, a więc rozdanie nagród. Zdobywcy pierwszych miejsc we wszystkich kategoriach otrzymali bony o wartości 225 zł, drugich miejsc we wszystkich kategoriach – bony o wartości 100 zł, zdobywcy III miejsc – bony o wartości 50 zł. Wszystkie osoby wyróżnione oraz wszyscy opiekunowie laureatów konkursu otrzymali biografię Wisławy Szymborskiej „Szalik. O Wisławie Szymborskiej dla dzieci” lub „Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej”, obie autorstwa jej sekretarza – Michała Rusinka, który przesłał pamiątkowy wpis.

Została również przyznana nagroda specjalna ufundowana przez Zofię Jakubczyk – Prezes Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie dla ucznia LO w Kamienicy Polskiej – Patryka Ogonka.

Sponsorami bonów oraz nagród rzeczowych byli: Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie z prezes Zofią Jakubczyk, Zarząd Starostwa Powiatowego w Myszkowie ze Starostą Piotrem Kołodziejczykiem oraz Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy – Jacek Ślęczka.

W trakcie Gali Laureatów nie obyło się bez niespodzianek. Każdy miał możliwość wylosowania życiowych sentencji pochodzących z wierszy Noblistki. Wzorem spotkań w domu poetki, w czasie których organizowane były słynne loteryjki, wśród laureatów rozlosowano także dwa dodatkowe bony o wartości 50 zł ufundowane przez Zofię Jakubczyk, oraz dwa talony na darmowe posiłki ufundowane przez KFC Auchan Poczesna.

Niespodzianką był także tort z okazji 100-lecia urodzin Wisławy Szymborskiej, który ufundowała Rada Rodziców SP w Siedlcu Dużym. Poczęstunek dla młodzieży ufundowało KFC Poczesna, natomiast zupę z dzieciństwa Wisławy Szymborskiej o nazwie parzybroda przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Mysłowianki” z Mysłowa.

Organizatorzy konkursu, w tym dyrektor szkoły, Roksana Szczygieł oraz Małgorzata Knapik, skierowały do wszystkich ogromne słowa podziękowania i uznania, zapewniły, że podjęta w tym roku inicjatywa organizacji wojewódzkiego konkursu poetycko-plastycznego będzie kontynuowana za rok i zaprosiły do udziału oraz współpracy.

Lista Laureatów znajduje się TUTAJ

19

CZE

2023

256

razy

czytano

260/4578

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.