Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uczniowie i nauczyciele z wizytą w partnerskim mieście

W dniach 10-16 czerwca uczniowie Zespołu Szkół w Koziegłowach gościli z wizytą w partnerskiej szkole Scoala Gimnaziala Nr 4 w​ Vatra Dornei w Rumunii​.

Miasta Vatra Dornei i Koziegłowy współpracują już od kilku lat jako miasta partnerskie, a wymiana międzyszkolna jest ubogaceniem tej współpracy.
Motywem przewodnim wizyty było pogłębienie znajomości języka niemieckiego i angielskiego, pokonanie bariery językowej poprzez komunikację słowną, a także chęć poznania historii, kultury, tradycji, zwyczajów oraz życia codziennego Rumunii.

W​ trakcie pobytu uczniowie i nauczyciele mieli​ okazję poznać funkcjonowanie szkoły w Rumunii, uczestniczyć w​ lekcjach otwartych, spotkać się z​ dyrekcją, nauczycielami i Burmistrzem Vatra Dornei.

Przez całe 6 dni​ poznawali atrakcje turystyczne regionu. Odwiedzili wspaniały Monastyr Moldovița wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO,
największą w Rumunii wytwórnię wody mineralnej AQUA CARPATICA oraz Fabrykę Serów, Muzeum Sztuki Drewna​ w Câmpulung Moldovenesc, drugie co do wielkości miasto w Rumunii - Cluj Napoka, największą i najstarszą kopalnię soli w Europie – Salina Turda.

W trakcie pobytu w Vatra Dornei nasi przedstawiciele zasmakowali również rumuńskiej kuchni i przede wszystkim rozwijali swoje zdolności językowe.

Materiaał przygotowany przez Zespół Szkół w Koziegłowach

20

CZE

2023

240

razy

czytano

129/4448

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.