Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wizyta delegacji z miasta partnerskiego Győrújbarát

Na zaproszenie Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy 26 sierpnia 2023 r. przybyła do Koziegłów delegacja z węgierskiego miasta partnerskiego Győrújbarát. Wśród zaproszonych gości byli: Wiceburmistrz Győrújbarát Árvai István z żoną, Radna i Przewodnicząca Clubu Rotary w Győrújbarát Horváthné Csala Ágnes, Radny i Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Győrújbarát Németh Károly, Prezes Stowarzyszenia Straży Pożarnej w Győrújbarát Gombas Adam, strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Győrújbarát Németh Ádám, tłumacz języka węgierskiego Dávid Anna.

Delegacja uczestniczyła w Dożynkach Powiatowo – Gminnych w Cynkowie. Goście mieli okazję poznać bliżej kulturę i tradycję związane z Świętem Plonów. To wyjątkowe Święto ma swoje początki w odległej przeszłości i wiąże się z głębokim przywiązaniem rolników do tradycji ludowej. Stanowi tym samym ukoronowanie ciężkiej i wymagającej pracy rolnika.   

W takcie swojego pobytu goście zwiedzili zabytkową, XIX-wieczną kopalnię węgla kamiennego Guido w Zabrzu, która w 2022 roku została nagrodzona w konkursie na ,,Najlepszy Produkt Turystyczny” Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej.   W trakcie swojego pobytu spotkali się także z druhami strażakami z OSP w Koziegłowach, zwiedzili strażnicę oraz zapoznali się z sprzętem i wyposażeniem jednostki. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania szerszej współpracy w przyszłości.  

W trakcie całego pobytu prowadzone były liczne rozmowy dotyczące zaciśnięcia dalszej współpracy między zaprzyjaźnionym gminami m. in.: w zakresie kultury, oświaty, wymiany edukacyjnej między szkołami, zwodów pożarniczych.

07

WRZ

2023

314

razy

czytano

167/4547

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.