Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Kulturalny przystanek u Mysłowianek

„Kulturalny przystanek u Mysłowianek”,  to nowy projekt KGW Mysłowianek współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego w ramach otwartego konkursu ofert „Kultywowanie Tradycji Lokalnych”.

Celem głównym zadania jest wzmocnienie potencjału KGW, stworzenie przestrzeni do rozwijania aktywności kulturowej i kształtowania postaw w życiu społecznym kobiet wiejskich wśród mieszkańców województwa śląskiego, poprzez promocję kulinarnych i rękodzielniczych tradycji ludowych na warsztatach i stoiskach plenerowych i wystawienniczych.

W ramach projektu zaplanowano 4 spotkania w siedzibie Kola, w remizie OSP Mysłów. Na każde spotkanie przygotowane zostaną nowe pomysły z ciekawymi smakami według tradycyjnych receptur, bazujące na zdrowych lokalnych produktach. Warsztaty prowadzone są przez panie z  Koła Gospodyń Wiejskich, na których przekazują pozostałym uczestnikom receptury na przygotowanie potraw charakterystycznych dla regionu oraz prezentują sposób ich przygotowania.

Pierwsze spotkanie odbyło się w niedzielę 10 września, podczas którego przygotowane zostało również stoisko plenerowe  na którym Mysłowianki zaprezentowały swój dorobek kulinarny i rękodzielniczy.

Drugie spotkanie odbyło się 15.09.2023 w OSP w Mysłowie, na którym Gospodynie uczyły robić słynne Mrowisko. Tym razem spotkały się na warsztatach z dziećmi nauczycielami  ze Szkoły Podstawowej SPSK w Mysłowie.

Dzięki realizacji zadania Koło Gospodyń Wiejskich Mysłowianki zostanie doposażone w szafę chłodniczą, 6 kompletów zestawów plenerowych (ławki i stoły) oraz namiot plenerowy.

19

WRZ

2023

292

razy

czytano

205/4592

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.