Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Zespole Szkół w Koziegłowach powstała klasa z drewna

W Zespole Szkół w Koziegłowach zakończyła się inwestycja zrealizowana w ramach konkursu „Klasa z drewna”. Została ona w całości sfinansowana ze środków Lasów Państwowych.
 
– Cieszymy się, że teren naszej szkoły wzbogacił się o tak okazały i piękny obiekt jakim jest pracownia na świeżym powietrzu. Od wielu lat nasza szkoła stara się być przyjazna środowisku, a nauczyciele uczą, jak żyć w zgodzie z przyrodą. Wiemy, że drewno jest surowcem odnawialnym, który możemy wszechstronnie wykorzystywać, przestrzegając zasad zrównoważonego rozwoju. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że dzięki temu projektowi uczniowie będą mogli w jeszcze ciekawszy sposób zdobywać wiedzę i umiejętności, które przydadzą się im w dorosłym życiu – powiedziała Karolina Turoń Miklas, Dyrektor Zespołu Szkół w Koziegłowach.
W uroczystości uczestniczyli: Jadwiga Wiśniewska – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Mariusz Trepka – Poseł na Sejm RP, Jacek Ślęczka – Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy, Mariusz Morawiec – Wicestarosta Myszkowski, Joanna Kołodziejczyk – Przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Koziegłowy, Paweł Hulbój – przedstawiciel Nadleśnictwa Siewierz, inżynier nadzoru, Jarosław Flak – wykonawca „Klasy z drewna”, Paweł Stochel – Prezes Suwerennej Polski okręgu częstochowskiego oraz Bożena Kolasa – Dyrektor ZEAOS w Koziegłowach.
 
– Pani dyrektor miała bardzo mało czasu, by ten projekt napisać. Powiedziała nam, że już od pięciu lat marzyła, by taka klasa w szkole powstała. Okazuje się, że marzenia się spełniają. Ta klasa jest dla was, tutaj będziecie uczyć się na świeżym powietrzu rzeczy ważnych i pięknych, poznawać naszą kulturę, tradycję i wszystko, co możemy z lasu otrzymać – powiedziała Jadwiga Wiśniewska.
 
Jadwiga Wiśniewska przekazała szkole karmnik dla ptaków. Przedstawiciel Nadleśnictwa Siewierz obiecał natomiast podarować szkole budki lęgowe dla ptaków, karmniki oraz karmę dla ptaków podczas okresu zimowego.
 
– Bardzo się cieszę, że potrafimy zabiegać o najmłodszych, edukować ich w kierunku życia zgodnego z naturą. Dziękuję wszystkim, którzy mieli udział w doprowadzeniu do realizacji tego projektu. Mam nadzieję, że Nadleśnictwo Siewierz będzie także przeprowadzało tutaj otwarte lekcje z przyrody – powiedział Burmistrz Jacek Ślęczka
 
W uroczystym otwarciu „Klasy z drewna” wzięły też udział dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Koziegłowach. Po uroczystości odbyły się mini warsztaty klejenia choinek z osikowych wiór poprowadzone przez Romana Noszczyka z Osikowej Doliny.

25

PAŹ

2023

347

razy

czytano

78/4494

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności