Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

XII Międzynarodowy Festiwal Chóralnej Pieśni Maryjnej

Gmina i Miasta Koziegłowy była kolejny już raz współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Chóralnej Pieśni Maryjnej Częstochowa - Koziegłowy, którego odbyła się już dwunasta edycja. Głównym organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Śpiewacze „Pochodnia” przy Rzemiośle Częstochowskim. Festiwal odbył się w dniach 21-22 października.

Przesłuchania chórów uczestniczących w tegorocznym festiwalu miały miejsce w Sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Koziegłówkach. Uczestniczyło w nim 8 chórów: z Polski, Łotwy i Czech. W niedzielne przedpołudnie chóry Risonanza Continua i Frachori zaśpiewały gościnnie w kościołach w Koziegłowach i Koziegłówkach.

Finałowy koncert festiwalu miał miejsce w Bazylice Jasnogórskiej. Po jego zakończeniu odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Najwyżej oceniony przez Jury został Chór All Fine z Poznania. Drugie miejsce przyznano Chórowi mieszanemu Vivere z Rygi, a trzecie Chórowi mieszanemu Risonanza Continua z Zabrza. Ponadto srebrne dyplomy uznania otrzymali: Chór Powiatowy Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, Chór mieszany Canticum Novum z Czeskiego Cieszyna, Chór Frachori z Rygi oraz Jędrzejowski Chór Miejski, a brązowy dyplom – Chór żeński Inspirante z Lublina.

– Przez dwa dni mogliśmy uczestniczyć w wydarzeniach artystycznych z udziałem wspaniałych chórów z Polski i zagranicy, niosących katolickie przesłanie. Składam za to Stowarzyszeniu Śpiewaczemu „Pochodnia” gorące podziękowanie. Jestem dumny, że mogliśmy gościć tak wspaniałe chóry i wysłuchać w ich wykonaniu wyjątkowych pieśni. Jestem pod ich ogromnym wrażeniem – powiedział Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, który przekazał przedstawicielom chórów przepiękne bukiety kwiatów z osikowego łyka z Osikowej Doliny w Koziegłowach.

Zdjęcia z festiwalu oraz zapis filmowy koncertu finałowego obejrzeć można pod zamieszczonymi poniżej linkami.

GALERIA 1

GALERIA 2

KONCERT FINAŁOWY

24

PAŹ

2023

317

razy

czytano

119/4534

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.