Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Złożyli hołd pomordowanym przez hitlerowców mieszkańcom

W Siedlcu Dużym odbyły się 3 listopada Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości oraz upamiętnienie zamordowanych przez niemieckiego okupanta mieszkańców Siedlca Dużego i okolicznych wsi.
 
W uroczystościach uczestniczyli m.in. Starosta Powiatu Myszkowskiego Piotr Kołodziejczyk, Wicestarosta PM Mariusz Morawiec, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Sekretarz GiM Koziegłowy Krzysztof Bąk, Radny Powiatu Myszkowskiego Mateusz Kolasa, Radny GiM Koziegłowy Leonard Jagoda, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Siedlcu Dużym oraz mieszkańcy. Uroczystość uświetnili swą obecnością przedstawiciele 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Katowicach oraz poczet sztandarowy OSP Siedlec Duży..
Obchody rozpoczęły się od oddania hołdu ofiarom II wojny światowej i złożenia wieńców pod obeliskiem i Dębem Pamięci, który został zasadzony na placu Szkoły Podstawowej w Siedlcu Dużym, ku czci Antoniego Sularza, porucznika Wojska Polskiego i wieloletniego kierownika placówki, zamordowanego w 1940 r. przez sowietów w Katyniu. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli do kościoła, gdzie odbyła się Msza św. koncelebrowana przez ks. proboszcza Mieczysława Droździka i ks. Józefa Wachowskiego. Przepiękną oprawę wokalną dla mszy stworzył częstochowski Chór „Pochodnia”.
 
Ksiądz Józef oraz Eugeniusz Kluza, mieszkaniec Siedlca Dużego, opowiedzieli zebranym o tragicznych dla narodu polskiego czasach II wojny światowej. Po mszy świętej odbyła się akademia w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Siedlcu Dużym. Na zakończenie doszło do złożenia zniczy i wieńców pod krzyżem i pomnikiem ku czci 10 mieszkańców wsi: Siedlec Duży, Siedlec Mały, Wylągi i Rosochacz zamordowanych 23 października 1943 r. przez niemieckiego okupanta.

06

LIS

2023

195

razy

czytano

72/4492

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.