Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

350 biało-czerwonych flag trafi do mieszkańców

W piątek 10 listopada w ramach akcji „Biało-czerwona łączy pokolenia”, której Ambasadorem jest Europoseł Jadwiga Wiśniewska rozdawane będą na rynku w Koziegłowach biało-czerwone flagi z drzewcami wraz okolicznościową pocztówką z reprodukcją obrazu Wojciecha Kossaka „Józef Piłsudski na Kasztance”, upamiętniającą Święto Niepodległości. Organizatorem akcji z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości jest Stowarzyszenie Aktywna Jura.
 
– Biało-czerwona łączy pokolenia, dlatego wspólnie z członkami Stowarzyszenia Aktywna Jura, młodymi wolontariuszami, uczniami klas mundurowych, kadetami Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie i środowiskami patriotycznymi, aktywnie włączamy się w obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W najbliższych dniach do 2 300 mieszkańców Częstochowy, Myszkowa, Poraja, Żarek, Niegowy i Koziegłów dotrzemy z biało-czerwonymi flagami z drzewcami, aby 11 listopada mogli wywiesić je na terenie swoich mieszkań i posesji, a tym samym w symboliczny sposób zamanifestować przywiązanie do polskości. Wszystkich nas łączy miłość do Niepodległej i biało-czerwonych barw, które są barwami polskiej wolności, które umacniają naszą narodową wspólnotę. Niech biało-czerwona dumnie łopocze podczas najważniejszych dla Polski świąt narodowych, przypominając o tym, że warto być Polakiem – mówi Ambasadorka Akcji „Biało-czerwona łączy pokolenia” Europoseł Jadwiga Wiśniewska.
 
W Koziegłowach flagi rozdawać będzie na rynku od godz. 10 Daniel Wróbel, Radny Gminy i Miasta Koziegłowy. Do rozdania jest 350 flag. O godz. 11.11 odbędzie się natomiast na rynku uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego przez uczniów Zespołu Szkół w Koziegłowach. Po hymnie uczniowie udadzą się do Miejsko - Gminnego Ośrodka Promocji Kultury, gdzie będzie miała miejsce część artystyczna niepodległościowej imprezy. Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Koziegłowach zapraszają do udziału w uroczystości.
 
Inauguracja akcji „Biało-czerwona łączy pokolenia” odbyła się 6 listopada pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Częstochowie (na zdjęciu).
 

09

LIS

2023

352

razy

czytano

171/4594

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.