Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Odsłonięto tablicę ku czci pomordowanych w Katyniu i ofiar katastrofy smoleńskiej

W Szkole Podstawowej w Mysłowie, prowadzonej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich w Częstochowie, odbyło się 10 listopada odsłonięcie i poświęcenie okolicznościowej tablicy w hołdzie Polakom pomordowanym przez NKWD w Katyniu oraz pamięci 96 ofiar katastrofy smoleńskiej. Przed uroczystością odbyła się w Sanktuarium w Koziegłówkach msza św. w intencji pomordowanych w Katyniu i ofiar katastrofy smoleńskiej.
 
Poświęcenia tablicy dokonał ks. proboszcz Kazimierz Świerdza. W uroczystości wzięli udział m.in.: Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Częstochowie Maria Chodkiewicz, asystent Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej - Marcin Woś, Radny GiM Koziegłowy Dariusz Stuła oraz Sołtys Mysłowa Marcin Kwoka. Obecne były także poczty sztandarowe – OSP w Mysłowie, SPSK w Winownie oraz .
 
Pod uroczystym odsłonięciu i poświęceniu pamiątkowej tablicy oraz wystąpieniach Dyrektor SP w Mysłowie Iwony Kępy i zaproszonych gości, odbyła się akademia w wykonaniu dzieci.

13

LIS

2023

228

razy

czytano

170/4594

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności