Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Podsumowali projekt "Z historią za pan brat"

W koziegłowskiej Galerii Barbórka administrowanej przez Stowarzyszenie dla Rozwoju Gminy Koziegłowy odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Z historią za pan brat”. Podczas wakacyjnych warsztatów uczestnicy projektu mogli odwiedzić miejsca szczególne dla Gminy  Stowarzyszenie dla Rozwoju Gminy KoziegłowyKoziegłowy – Galerię Barbórka, wystawę obrazów Tadeusza Puszczewicza oraz Średniowieczną Izbię Krystyna z Koziegłów znajdujące się w Pałacu Biskupów w Koziegłowach, a także odkopane pozostałości zamczyska w Koziegłowach. Odbyła się także wycieczka do Starego Młyna i Manufaktury Słodyczy „Hokus Pokus” w Żarkach.

„Projekt z historią za pan brat” był kontynuacją projektu p.n. „Koziegłowy Krystyna z Koziegłów", realizowanego przez Stowarzyszenie dla Rozwoju Gminy Koziegłowy w 2022 r. Oba były współfinansowane ze środków Programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanej przez Centrum Inicjatyw Lokalnych oraz Gminę i Miasto Koziegłowy.

– Projekt cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Brało w nim udział łącznie ponad 50 osób. Chciałabym podziękować naszym partnerom: Centrum Inicjatyw Lokalnych z Prezesem Pawłem Abuckim na czele,Gminie i Miastu Koziegłowy i Burmistrzowi Jackowi Ślęczce oraz Stowarzyszeniu Eksploracyjno-Historycznemu "Szaniec 1863 Majolika - Pracownia Artystyczna Strzechowisko" – mówi Justyna Błońska-Ćwik, Prezes Stowarzyszenia dla Rozwoju Gminy Koziegłowy.

Szczególnie podziękowania Prezes Stowarzyszenia kieruje do zaangażowanych członków Stowarzyszenia dla Rozwoju Gminy Koziegłowy, bez których to wydarzenie nie miałoby miejsca: Izabeli Churas – pomysłodawcy oraz osobie najbardziej zaangażowanej w projekt i jego realizację, Bożeny Kolasy – współautorki projektu, Leonarda Jagody – za udział w realizacji projektu i żywe lekcje historii, Marii Błońskiej – za wsparcie i udział w realizacji projektu, Elżbiety Golus – za wsparcie i udział w realizacji projektu, Elżbiety Wróbel – za wsparcie i udział w realizacji projektu, Michała Derejczyka – za wsparcie i udział w realizacji projektu.

20

LIS

2023

110

razy

czytano

60/4490

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.