Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta zagrała z Kasią Moś i Kubą Badachem

23 listopada w Filharmonii Częstochowskiej miało miejsce wyjątkowe wydarzenie jakim był koncert Gminnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z siedzibą w Pińczycach pod batutą Wojciecha Pompki. Orkiestra wystąpiła z doskonale znanymi wokalistami – Kasią Moś i Kubą Badachem. Koncert „Na całych jeziorach - ty…” odbył się w ramach realizowanego przez Orkiestrę projektu pod tym samym tytułem mającym za cel promowanie twórczości Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory.

Autorkami projektu są Joanna Sularz – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pińczycach, zarazem koordynator i opiekun Orkiestry oraz Alicja Napiórkowska, wicedyrektor SP w Pińczycach. Projekt został dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego kwotą 135 tys. zł.

Do udziału w koncercie zaproszona została Agata Passent, córka Agnieszki Osieckiej, która siedząc na scenie przy stoliku z Joanną Sularz opowiadała o swej mamie, jej twórczości i związkach z Jeremim Przyborą i Danielem Passentem. Prowadząca koncert Joanna Sularz przybliżyła natomiast publiczności sylwetkę Agnieszki Osieckiej.

Podczas dwugodzinnej imprezy szczelnie wypełniająca salę Filharmonii Częstochowskiej publiczność miała okazję wysłuchać wielu doskonale znanych utworów w nowych interpretacjach, których aranżacją zajął się Robert Niepostyn. Były to m.in. „Niech żyje bal”, „Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma” z repertuaru Maryli Rodowicz, „Na zakręcie” znany z wykonania Krystyny Jandy, „Okularnicy” i wiele innych. Koncert ubarwiły występy duetu tancerzy – Maksymiliana Bańdo z Krakowa (absolwenta Liceum Ogólnokształcącego w Koziegłowach) oraz Nikoli Dudek z Buska Zdroju. Wykonawcy nagrodzeni zostali przez publiczność owacjami.

Po koncercie Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka pogratulował autorom i wykonawcom projektu wspaniałego scenicznego efektu.

– Postać Agnieszki Osieckiej fascynowała mnie od zawsze. Zdawałam sobie jednak sprawę, że nie sposób „ogarnąć całej Agnieszki”. Postanowiłam postawić na pewien ważny etap jej życia – związek z Jeremim Przyborą. Bezpośrednią inspiracją projektu stały się „Listy na wyczerpanym papierze. Po przepracowaniu tego tematu z panem Wojciechem Pompką, uznaliśmy, że tego po prostu nie zostawimy ze względu na ogólnie pojęty uniwersalizm. Magda Umer powiedziała pięknie, że takie „nieszczęścioszczęście zakazanej miłości spotyka i będzie spotykać miliony ludzi na całym świecie…Tylko te miliony nie będą umiały tak pięknie jak Agnieszka i Jeremi o tym opowiedzieć”. Stąd nasz wybór, w większości powodowany wrażliwością na słowo – mówi Joanna Sularz.

– Inspiracją do tego projektu była rozmowa, podczas której pani Joanna Sularz podzieliła się ze mną wnioskami o niedawno przeczytanej książce pt. „Listy na wyczerpanym papierze” oraz wnikliwą wiedzą i historiami z burzliwego życia Agnieszki Osieckiej. Od razu zaciekawiłem się tematem i zabrałem się za lekturę. Później rozmawialiśmy wielokrotnie na temat życia Agnieszki, jej ponadczasowej twórczości i doszliśmy do wniosku, że warto byłoby podjąć ten temat i na nowo odświeżyć tą głęboką twórczość w nowym brzmieniu i barwach orkiestry dętej – mówi Wojciech Pompka.

28

LIS

2023

227

razy

czytano

52/4492

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.