Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Kanalizacja sanitarna w Koziegłówkach gotowa

Zakończyła się budowa sieci instalacji sanitarnej w Koziegłówkach w ulicach Kościelnej i Warpie. W ramach inwestycji przy zjeździe z ul. Żareckiej w Koziegłowach do oczyszczalni ścieków wybudowana została także przepompownia ścieków.

W Koziegłówkach wybudowano prawie 4 km kanalizacji sanitarnej, którą ścieki odprowadzane będą, poprzez pompownię, do oczyszczalni w Koziegłowach. Inwestycja pochłonęła ponad 15 mln zł. Zadanie dofinansowane zostało kwotą 8 mln zł z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, co stanowi 53,84% wartości Inwestycji.

Podczas spotkania informacyjnego, które odbyło się w październiku uczestniczący w nim mieszkańcy wyrazili chęć przyłączenia się do kanalizacji.

–  Mam nadzieję, że do końca 2024 r. wszyscy zostaną podłączeni. Koszty przyłączenia mieszkańcy poniosą tylko częściowo. Podłączeniami zajmie się Zespół Usług Komunalnych w Koziegłowach, a mieszkańcy zapłacą jedynie  za materiały. Dzięki tej inwestycji do kanalizacji będzie mogło zostać podłączonych 76 budynków – mówi Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy, Jacek Ślęczka.

 

28

LIS

2023

257

razy

czytano

51/4492

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.