Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Koziegłowach otwarto Jurajską Galerię Sztuki

W tym roku nieco wcześniej przywitano wiosnę w Koziegłowach, bo już 14 marca otwarto jej drzwi do nowo powstałej Jurajskiej Galerii Sztuki. Odtąd ważne i ciekawe wydarzenia kulturalne będą uzupełniać ofertę Caffe Cukierni Babeczka przy Placu Moniuszki 13. Tak postanowili jej właściciele – państwo Wioleta i Jarosław Frączkowie. To połączenie sztuki z wykwintnym deserem wydaje się być bardzo naturalne, zważywszy jeszcze na prywatne fascynacje gospodarzy muzyką i malarstwem.

Po wejściu do cukierni dowiemy się, co oznacza włoska flaga przed wejściem. Włosi już od dawna organizuję w całej Europie festiwale cukiernicze. Poziom ich sztuki robi na każdym wrażenie, a małą  próbkę tego mamy teraz w Koziegłowach.

To czwarta galeria w Koziegłowach, po stałej wystawie malarstwa Tadeusza  Puszczewicza w Pałacu Biskupów, Galerii Pro Arte przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury i Galerii Barbórka. Ostatnia inicjatywa bardzo cieszy wielu naszych mieszkańców, a szczególnie turystów, o których na całym jurajskim szlaku troszczy się również Partnerstwo Północnej Jury. Pomysł jest też zaproszeniem do partnerstwa ze Stowarzyszeniem dla Rozwoju Gminy Koziegłowy i innymi, którzy chcieliby takiej współpracy. Nic więc dziwnego, że burmistrz Jacek Ślęczka i kilku radnych docenili te działania ciepłymi słowami i wiosenną wiązanką.

Gościem specjalnym uroczystego otwarcia galerii była malarka Joanna Aninowska. (FB: Asia Aninowska Art). Jej obrazy pozostaną tu jeszcze w kwietniu. Jest już zapowiedź kolejnej wystawy, której autorem będzie prof.  Marek Haładuda - wykładowca na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Bliżej lata będą też muzyczne pomysły na płycie rynku.

Powodzenie tego wszystkiego w dużym stopniu zależeć będzie również od nas, mieszkańców.  Wiosna to czas nadziei i może się kiedyś stanie, że ciężka praca ustąpi trochę miejsca innym ważnym kwestiom.

leonard jagoda

 

Zdjecia: Cukiernia Bebeczka

19

MAR

2024

496

razy

czytano

73/4578

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.